ANO Sieviešu diskriminācijas izskaušanas komitejas sesijā izskata Latvijas kārtējo ziņojumu

10.02.2020. 15:38

2020. gada 11. februārī Ženēvā Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Sieviešu diskriminācijas izskaušanas komitejas (Komiteja) 75. sesijā tiks izskatīts Latvijas Republikas kārtējais ziņojums par 1979. gada Konvencijas par jebkuras sieviešu diskriminācijas izskaušanu izpildi par laika posmu no 2005. gada 1. janvāra līdz 2017. gada 31. decembrim (Ziņojums).

Ziņojums apstiprināts Ministru kabinetā 2018. gada 16. oktobrī un 2018. gada 10. decembrī tika iesniegts ANO Komitejā. Latvija sniedz informāciju par paveikto, lai nodrošinātu dzimumu līdztiesību Latvijā, kā arī par dažādām programmām un pasākumiem, lai veicinātu sabiedrības izpratni par dzimumu līdztiesību. Ziņojumā apkopoti dati un informācija par sieviešu pārstāvību dažādās nozarēs, vardarbības ģimenē izskaušanu, cīņu ar cilvēku tirdzniecību, prostitūcijas samazināšanu, dzimumu stereotipu izglītībā mazināšanu, vienlīdzīgu iespēju darba tirgū veicināšanu, informācijas par veselības aprūpi un veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību u.c. jautājumiem.

Latvijas delegāciju, kas piedalīsies Ziņojuma izskatīšanā, vadīs Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere. Delegācijas sastāvā ir pārstāvji no Ārlietu ministrijas, Iekšlietu ministrijas, Kultūras ministrijas, Labklājības ministrijas, Tieslietu ministrijas, Veselības ministrijas un Valsts policijas.

Pirms Ziņojuma izskatīšanas trīs nevalstiskās organizācijas – centrs “Marta”, “Sustento” un Reproduktīvo tiesību centrs –  iesniedza Komitejā alternatīvos ziņojumus par Ziņojumā iekļauto informāciju un situāciju Latvijā sieviešu diskriminācijas izskaušanas jomā. Ar Ziņojumu un alternatīvajiem ziņojumiem iespējams iepazīties ANO Komitejas tiešsaistes vietnē (https://tbinternet.ohchr.org/_layouts/15/treatybodyexternal/SessionDetails1.aspx?SessionID=1380&Lang=en), savukārt ziņojuma izskatīšanas gaitai 11. februārī ir iespējams sekot līdzi tiešraidē (http://webtv.un.org/meetings-events/).

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā