Ārlietu ministrs aicina rast jaunus diplomātiskos pūliņus Eiropas Savienības līmenī, kas mazinātu saspīlējumu Tuvajos Austrumos

10.01.2020. 21:42

2020. gada 10. janvārī Briselē notika ārkārtas Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksme, kuras laikā ES dalībvalstu ārlietu ministri diskutēja par situācijas attīstību Irākā un Irānā un saspīlējuma mazināšanu Tuvo Austrumu reģionā, kā arī par Visaptverošā Rīcības plāna jeb JCPOA nākotni.

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pauda atbalstu plašākam ES Augstā pārstāvja ārlietās un drošības politikas jautājumos Žuzepes Borela mandātam, lai runātu ES vārdā, kā arī apsvērt iespēju atvērt ES delegāciju Teherānā. 

“Ir nepieciešams atbalstīt Irākas stabilitāti, cīņai pret ISIL. Tāpat aicinu domāt par jauniem diplomātiskiem pūliņiem, saglabājot vienošanos par Visaptverošo Rīcības plānu jeb Irānas kodolprogrammu, vienlaikus domājot arī par citiem elementiem, piemēram, ballistisko raķešu programmu,” akcentēja E. Rinkēvičs.

“Uzbrukumu īstenošana un plānošana pret diplomātiskajām pārstāvniecībām un starptautiskās koalīcijas spēkiem cīņai pret ISIL, kas veic Irākas drošības spēku apmācības misiju, ir nepieņemama. Tādējādi izprotot ASV bažas par Irānas agresīvo ārpolitiku un destabilizējošām reģionālām aktivitātēm, uzskatām, ka pašlaik svarīgākais ir deeskalācija, lai saglabātu trauslo spēku līdzsvaru Irākā un reģionā. Tālākais samilzušo pretrunu risinājums, tostarp Irānas kodolprogrammas, ballistisko raķešu un agresīvās politikas jautājumam, ir panākams politiska dialoga ceļā,” pauda E. Rinkēvičs.

Tāpat ministrs aicināja ES stingri iestāties par objektīvas un neatkarīgas notriektās Ukrainas lidsabiedrības “Ukraine International Airlines” pasažieru lidmašīnas “Boeing 737” katastrofas izmeklēšanu, kurā š.g. 8. janvārī dzīvību zaudēja 176 cilvēki. 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā