Ārlietu ministrs tiekas ar atbrīvotajiem politieslodzītajiem un viņu ģimenes locekļiem no Ukrainas

19.12.2019. 12:27

2019. gada 19. decembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar 11 Krievijas prettiesiski aizturētajiem un vēlāk atbrīvotajiem Ukrainas politieslodzītajiem un viņu ģimenes locekļiem, kuri šobrīd uzturas Latvijā.  Ministrs apsveica klātesošos ar atgriešanos Ukrainā un iespēju atkal būt kopā ar tuviniekiem. Viņš izteica cerību, ka jau tuvākajā laikā tiks īstenotas nesenās Normandijas formāta tikšanās apņemšanās un atbrīvoti visi Ukrainas pilsoņi, kurus Krievija politisku iemeslu dēļ prettiesiski tur Krievijas un tās okupēto Ukrainas teritoriju cietumos.

Kā zināms, 2019. gada 25. novembrī Ministru kabinets no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” piešķīra 34 000 eiro no Krievijas atbrīvoto Ukrainas politieslodzīto un viņu ģimenes locekļu desmit dienu rehabilitācijai Latvijā. Bijušie politieslodzītie ieradās Latvijā 10. decembrī. Uzturēšanās laikā viesi tikās ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci un deputātu grupu sadarbībai ar Ukrainas parlamentu, apmeklēja Saldus un Ogres pašvaldības, kur tikās ar vietējiem iedzīvotājiem. Tāpat viesi apmeklēja Bausku un Rundāli.

Kopš 2014. gada Latvija ir sniegusi medicīnisko un psiholoģisko palīdzību 56 Krievijas un Ukrainas konfliktā cietušajiem Ukrainas karavīriem, kā arī ar Latvijas pašvaldību atbalstu ik gadu tiek rīkotas vasaras nometnes bojāgājušo karavīru atraitnēm un konfliktā cietušajiem bērniem.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā