E.Rinkēvičs ES Vispārējo lietu padomes sanāksmē izceļ klimatneitralitāti

10.12.2019. 18:43

2019. gada 10. decembrī Latvijas Republikas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības Vispārējo lietu padomes sanāksmē, kas ir sagatavošanās sanāksme pirms plānotās Eiropadomes š.g.12.-13.decembrī.

ES Vispārējo lietu padomes sanāksmē ministri apmainījās viedokļiem par diviem svarīgiem Eiropadomes plānotajiem darba kārtības jautājumiem - valdību vadītāju diskusiju par klimata pārmaiņām un ES daudzgadu budžetu 2021.-2027.gadam.

Latvijas interesēs klimata pārmaiņu jautājumā ir panākt situāciju, kurā ES līdz 2050.gadam kļūst par vienu no pirmajām, kas sasniegtu klimatneitralitāti jeb tā saucamo emisiju nulles līmeni. Šāda stāvokļa sasniegšana kalpotu par iespēju sniegt ieguldījumu globālo klimata pārmaiņu mazināšanā un modernizētu ES ekonomiku, tādējādi palielinot konkurētspēju.

Savukārt diskusijās par ES daudzgadu budžetu 2021.-2027.gadam Latvija ir ieinteresēta panākt laicīgu vienošanos, atrodot pareizo līdzsvaru starp tradicionālo politiku un jauno izaicinājumu finansēšanu. Latvija šajās sarunās uzsver to, ka iestāsies pret būtisku samazinājumu Kohēzijas politikai un mēģinās panākt tiešmaksājumu izlīdzināšanu lauksaimniecībā. Tāpat svarīgi nodrošināt lielāku pieeju ES centralizēti vadītajām programmām kā, piemēram, “Apvārsnis Eiropa”.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā