Ministru kabinets apstiprina Latvijas papildu iemaksas starptautiskajās institūcijās

04.12.2019. 09:58

2019. gada 3. decembrī Ministru kabinets apstiprināja Ārlietu ministrijas izstrādāto rīkojuma projektu “Par iemaksām Globālā mediju aizsardzības fonda, ANO Augstā komisāra cilvēktiesību jautājumos biroja, ANO Dzimumu līdztiesības un sieviešu iespēju veicināšanas institūcijas, ANO Augstā komisāra bēgļu lietās biroja, ANO Augstā komisāra bēgļu lietās biroja pārstāvniecības Ukrainā, Eiropas Savienības Trasta fonda Sīrijai, ANO Humānās palīdzības aģentūras, NATO-Ukrainas platformas cīņai pret hibrīddraudiem, Eiropas Padomes Ukrainas rīcības plāna un Eiropas Padomes Gruzijas rīcības plāna budžetos”. Līdzekļi iemaksu veikšanai tiks nodrošināti no Ārlietu ministrijas šī gada budžeta.

Saskaņā ar rīkojumu Globālā mediju aizsardzības fonda darbībai paredzēts iemaksāt 10 000 eiro. Iemaksa fondā sniegs Latvijas ieguldījumu pasaules preses brīvības stiprināšanā un attīstībā, piemēram, kaimiņu reģionos. Tāpat 10 000 eiro paredzēts iemaksāt ANO Augstā komisāra cilvēktiesībās biroja, ANO Dzimumu līdztiesības un sieviešu iespēju veicināšanas institūcijas, ANO Augstā komisāra bēgļu lietās biroja, Eiropas Savienības Trasta fonda Sīrijai, ANO Humānās palīdzības aģentūras Jemenas fonda, NATO-Ukrainas platformas cīņai pret hibrīddraudiem budžetos. Iemaksa ANO Augstā komisāra cilvēktiesību lietās birojam nodrošinās Latvijas praktisko ieguldījumu Eiropas Savienības Stratēģiskā ietvara par cilvēktiesībām un demokrātiju īstenošanā, kā arī veidos efektīvu politisko dialogu ar ANO augsto komisāri cilvēktiesību jautājumos. Maksājums ANO Dzimumu līdztiesības un sieviešu iespēju veicināšanas institūcijai nodrošinās Latvijai iespēju sekmēt Latvijas prioritāro jautājumu cilvēktiesību jomā, kā arī iespēju sniegt atbalstu šīs institūcijas īstenotajām aktivitātēm un projektiem Austrumu partnerības valstīs. Iemaksa ANO Augstā komisāra bēgļu lietās biroja budžetā veicinās politisko dialogu ar biroju un ļaus izmantot biroja ekspertīzi Latvijas interesēs. Maksājums Eiropas Savienības Trasta fondam Sīrijai sniegs atbalstu Sīrijas konfliktā cietušajiem ne tikai Sīrijā, bet arī sīriešiem Jordānijā, Libānā, Irākā un Turcijā. Iemaksa ANO Humānās palīdzības aģentūras Jemenas fondā apliecinās Latvijas solidaritāti ar pasaules lielākajā humānajā krīzē cietušajiem. Maksājums NATO-Ukrainas platformas cīņai pret hibrīddraudiem budžetā stiprinās un atbalstīs NATO un Ukrainas sadarbību kritiskās infrastruktūras aizsardzībā, atbalstot Krīzes vadības mācības “Coherent Resilience”, kas notiks 2020. gada oktobrī.

ANO Augstā komisāra bēgļu lietās biroja pārstāvniecības Ukrainā budžetā plānots iemaksāt 25 000 eiro, kas ļaus īstenot Latvijas ārpolitikas prioritātes par palīdzības sniegšanu Ukrainai, kā arī veicinās Ukrainas spēju sniegt savlaicīgu un kvalitatīvu atbalstu, tostarp medicīnisko palīdzību, bruņotajā konfliktā cietušajiem iedzīvotājiem.

Savukārt Eiropas Padomes rīcības plānu Ukrainai un Gruzijai budžetos – kopā 15 000 eiro. Latvijas iemaksa Eiropas Padomes rīcības plānā Ukrainai nodrošinās Latvijas konsekventu ieguldījumu Ukrainas stabilitātes, kā arī Latvijas un Ukrainas saišu stiprināšanā, parādot Latvijas nemainīgo atbalstu Ukrainas eirointegrācijas un reformu centieniem. Latvijas iemaksa Eiropas Padomes rīcības plānā Gruzijai nodrošinās Latvijas konsekventu ieguldījumu Gruzijas stabilitātes stiprināšanā, sekmējot tās demokrātijas ilgtspējīgu attīstību.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā