Baltijas valstis un Korejas Republika politiskajās konsultācijās pārrunā veiksmīgo sadarbību

22.11.2019. 18:45
Baltijas valstis un Korejas Republika politiskajās konsultācijās pārrunā veiksmīgo sadarbību

2019. gada 21. novembrī Tallinā norisinājās Baltijas valstu un Korejas Republikas (Dienvidkoreja) Ārlietu ministriju ceturtās politiskās konsultācijas, kuru laikā amatpersonas apsprieda divpusējās sadarbības jautājumus, situācijas attīstību Āzijā un Eiropā, kā arī sadarbību globālo izaicinājumu risināšanā.

Konsultāciju dalībnieki izvērtēja Baltijas valstu un Dienvidkorejas līdzšinējo sadarbību, kā arī perspektīvas sadarbības paplašināšanai ekonomikā, kultūrā, izglītībā, digitālajās tehnoloģijās, kā arī transporta un loģistikas jomā.

Tāpat amatpersonas pārrunāja aktuālos reģionālos un drošības politikas jautājumus, tai skaitā situāciju Korejas pussalā un Ukrainā, kā arī citus reģionu ietekmējošus faktorus.

Klātesošie atzinīgi novērtēja veiksmīgo sadarbību tūrismā, kultūrā un izglītībā, īpaši izceļot šogad notikušos čarterlidojumus no Seulas uz Rīgu, par kuriem tika saņemtas pozitīvas atsauksmes gan no korejiešu tūristiem, gan no aviokompānijas “Korean Air”, kas organizēja šos lidojumus.

Latvijas delegāciju politiskajās konsultācijās vadīja Ārlietu ministrijas vēstnieks-Divpusējo attiecību direkcijas vadītājs Ilgvars Kļava. Dienvidkoreju pārstāvēja Ārlietu ministrijas Eiropas lietu ģenerāldirektors Kims Pilvū (KIM Pil-woo).

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā