Par sankciju piemērošanu pret deviņām Krievijas televīzijas programmām

22.11.2019. 18:37

Saistībā ar Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālās pārstāves M. Zaharovas 21. novembra brīfingā pausto viedokli “Par Krievijas masu informācijas līdzekļu situāciju Latvijā”, Latvijas Ārlietu ministrija norāda, ka Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) 20. novembra lēmums anulēt retranslācijas atļaujas deviņām Krievijas televīzijas programmām nekādā veidā nav saistīts ar piekļuves ierobežošanu alternatīviem informācijas avotiem un šo programmu saturu.

Programmas ietilpst holdingā, kura patiesais labuma guvējs ir Jurijs Kovaļčuks, pret kuru noteiktas Eiropas Savienības sankcijas (ES) par Ukrainas teritoriālās integritātes, suverenitātes un neatkarības graušanu. ES regulās noteiktās sankcijas ir saistošas un tieši piemērojamas Latvijā. Sankcijas pret personām, kuras atbalsta tādas darbības vai politiku, ar kuru tiek grauta vai apdraudēta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība ES noteica pēc Krievijas veiktās Ukrainas Krimas Autonomās Republikas un Sevastopoles pretlikumīgās okupācijas un aneksijas.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā