Parlamentārā sekretāre piedalīsies ES Ārlietu padomes sanāksmē par attīstības sadarbības jautājumiem

22.11.2019. 15:34

2019. gada 25. novembrī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica Briselē, Beļģijā, piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē par attīstības sadarbības jautājumiem.

ES darba kārtībā šobrīd aktuāla ir ES attīstības sadarbības finansēšanas struktūras pilnveide un racionalizēšana, tādējādi Padomē plānota diskusija par turpmāk veicamajiem soļiem. Reformu iespējas tiks skatītas, balstoties uz augsta līmeņa ekspertu grupas ziņojumu par Eiropas attīstības sadarbības finansēšanas sistēmas nākotni.

Tāpat sanāksmē notiks diskusija par iespējām stiprināt ES un tās dalībvalstu kopīgo darbu, lai atbalstītu pārejas procesā esošās valstis - Etiopiju un Sudānu. Īpaša uzmanība būs veltīta abu valstu ekonomiskās stabilitātes veicināšanas un investīciju piesaistes jautājumiem. Dzimumu līdztiesības un izglītības jautājumu kontekstā dalībvalstu pārstāvji pārrunās ar mācīšanos saistītus izaicinājumus un iespējas Āfrikā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā