Latvija atkārtoti ievēlēta UNESCO Starptautiskās programmas komunikācijas attīstībai Starpvaldību padomē

22.11.2019. 14:03

2019. gada 21. novembrī Latvija atkārtoti ievēlēta Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) Starptautiskās programmas komunikācijas attīstībai (International Programme for the Development of Communication, IPDC) Starpvaldību padomē. Vēlēšanas notika UNESCO Ģenerālās konferences 40. sesijas laikā Parīzē.

UNESCO IPDC ir ANO sistēmā vienīgais daudzpusējais forums – starpvaldību programma mediju attīstības veicināšanas jomā. Programma sniedz finansiālu atbalstu sabiedrībai būtisku mediju projektu realizēšanai, piemēram, attīstības un pārejas ekonomikas valstīs. IPDC finansējumu nodrošina donorvalstu brīvprātīgas iemaksas, atbalsts nav sasaistīts ar kādu konkrētu donoru vai valsti un tādējādi neietekmē mediju neatkarību.

IPDC prioritātes ir izteiksmes brīvības un mediju daudzveidības veicināšana, sabiedrisko mediju attīstīšana, cilvēku profesionālās izaugsmes sekmēšana, starptautisko partnerību veidošana. Programmas sastāvā ir 39 eksperti, tās darbība norit Starpvaldību padomes vadībā. Iepriekš Latviju IPDC pārstāvēja žurnāliste Sanita Jemberga.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā