Ārlietu ministra vēstījums Austrālijas un Jaunzēlandes latviešiem

15.11.2019. 15:00

Austrālija ir viena no Latvijas diasporas lielvalstīm. Pēc Otrā pasaules kara Austrālija bija viena no valstīm, kura deva patvērumu latviešiem, kā rezultātā ir izveidojusies viena no lielākajām latviešu diasporas kopienām pasaulē.

Vēlētos izteikt jums pateicību – trimdas pārstāvjiem un to pēctečiem – par jūsu ticību Latvijas neatkarības atdzimšanai, par jūsu atbalstu Latvijas atjaunošanai. Paldies jums par nerimstošu darbu latviešu valodas, kultūras un tradīciju uzturēšanā gadu desmitiem un milzīgā attālumā. Vēlos pateikties arī kopienas jaunajiem pārstāvjiem, kuri dažādu iemeslu vadīti ieradušies Austrālijā un Jaunzēlandē nesen un saglabā saites ar Latviju, un cenšas dot savu artavu Latvijas attīstībā. Jūs pārstāvat ievērojamu mūsu tautas daļu, un tas izvirza mums jaunus kopīgus uzdevumus

Latvijai ir ļoti svarīgi cilvēki,  kuri, neskatoties uz etnisko vai valstisko piederību,  uztur un veido saikni ar Latviju. Diasporas politika pēdējā desmitgadē strauji veidojusies un nonākusi līdz Diasporas likuma pieņemšanai pagājušā gada beigās. Esam gatavi strādāt, lai jūsu saikne ar Latviju būtu arvien ciešāka.

Austrālijas un Jaunzēlandes latvieši ir un būs būtisks dialoga partneris, veidojot turpmāko diasporas politiku. Augstu vērtējam līdzšinējo sadarbību un priecājāmies par Austrālijas un Jaunzēlandes latviešu pārstāvību šogad izveidotajā Diasporas konsultatīvā padomē

Vēstniecības atvēršana Austrālijā ilgstoši ir bijusi Ārlietu ministrijas darbakārtībā. 2020. gadā tika plānota vēstniecības atvēršana Austrālijā, lai stiprinātu saikni ar diasporu un veicinātu ekonomisko sadarbību. Man ar patiesu nožēlu jāteic, ka, ņemot vērā kopējās valdības prioritātes, Ārlietu ministrija ir piekritusi  vēstniecības atvēršanu atlikt.

Aicinu ar izpratni uztvert šo lēmumu un vēlos apliecināt, ka vēstniecības atvēršana Austrālijā ir un paliek Ārlietu ministrijas prioritāte un jautājums  tiks virzīts nākamo gadu valsts budžeta plānošanas procesā.

 

Sirsnīgi sveicot jūs Latvijas 101. gadadienā,

 

Edgars Rinkēvičs

Latvijas Republikas ārlietu ministrs

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā