Latvijas ārlietu ministrs piedalās Berlīnes mūra krišanas gadadienai veltītajos pasākumos Vācijā

09.11.2019. 22:32

Atsaucoties Vācijas ārlietu ministra Heiko Māsa (Heiko Maas) ielūgumam, Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs kopā ar kolēģiem no Eiropas Savienības dalībvalstīm 2019. gada 9. novembrī piedalījās svinīgajos pasākumos Berlīnē par godu Berlīnes mūra krišanas 30.gadadienai.

Ministrs apmeklēja Berlīnes pilsētas svinīgo sarīkojumu pie Brandenburgas vārtiem, kuru Vācijas un ārvalstu viesiem organizēja Berlīnes birģermeistars. Tāpat E.Rinkēvičs piedalījās Vācijas ārlietu ministra H.Māsa rīkotajā pieņemšanā saistībā ar Berlīnes mūra krišanas gadadienu. 

“Berlīnes mūra krišana, kā arī “dziesmotās revolūcijas” Baltijas valstīs, “samtainā revolūcija” Čehoslovākijā, Solidarność kustība Polijā iezīmēja komunisma, kā arī "Aukstā kara" ēras beigas Eiropā. Tas ir viens no spilgtākajiem 20.gadsimta notikumiem Eiropas kontinentā un pasaules vēsturē. Berlīnes mūra krišana simbolizēja virzību uz brīvas un vienotas Eiropas izveidi," uzsver E.Rinkēvičs.

Berlīnes mūris krita 1989. gada 9. novembrī, kam vēlāk sekoja Rietumvācijas un Austrumvācijas oficiālā atkalapvienošanās. Berlīnes mūris no 1961.gada līdz 1989.gadam atdalīja Rietumberlīni no Vācijas Demokrātiskās Republikas galvaspilsētas Berlīnes, lai nepieļautu Austrumvācijas iedzīvotāju pārbēgšanu uz Rietumvāciju.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā