Briselē notiks ES Ārlietu padomes sanāksme

08.11.2019. 11:55

2019. gada 11. novembrī norisināsies Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksme Briselē, kurā piedalīsies Latvijas pastāvīgā pārstāve ES, vēstniece Sanita Pavļuta‑Deslandes.

Ārlietu padomē plānota diskusija par Afganistānu, ņemot vērā septembra beigās notikušās prezidenta vēlēšanas un sociālpolitisko nestabilitāti valstī. Tāpat tiks pārrunāta drošības situācija Persijas līcī un Irānā, kā arī iespējamais ES atbalsts reģionālajam dialogam ar Persijas līča valstu, tai skaitā Irānas iesaisti.

Padomes laikā plānota tikšanās ar Sudānas premjerministru Abdullāhu Hamdūku (Abdalla Hamdok), lai pārrunātu notikumu attīstību valstī. Septembrī izveidotās un nesen apstiprinātās A. Hamdūka valdības galvenais mērķis ir stabilizēt situāciju Sudānā.

Ārlietu padomes sanāksmes notiek reizi mēnesī. Ārlietu padomi vada ES augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā