Ārlietu ministrijā uzņēmējus iepazīstina ar sadarbības iespējām Āfrikā

08.11.2019. 10:18

2019. gada 7. novembrī Ārlietu ministrijā norisinājās pasākums "Āfrika – jaunas iespējas sadarbībai", kas pulcēja vairāk nekā 70 uzņēmējus, valsts iestāžu un organizāciju pārstāvjus.

Pasākuma laikā Latvijā pirmo reizi notika Tirgus piekļuves diena, kas ir Eiropas Komisijas iniciatīva, lai tieši un nepastarpināti runātu ar dalībvalstu uzņēmējiem, iepazīstinātu ar tirgus piekļuves instrumentiem, kā arī kopīgi analizētu eksportētāju pieredzi, sastopoties ar nepamatotām tirdzniecības barjerām trešo valstu tirgos. Tirgus piekļuves dienā piedalījās Eiropas Komisijas Tirdzniecības ģenerāldirektorāta pārstāvji, kuri informēja par Tirgus piekļuves partnerības koncepciju, kā arī iepazīstināja ar ražotājiem un eksportētājiem nozīmīgu instrumentu – Tirgus piekļuves datubāzi.

Ņemot vērā, ka pasākuma fokusā bija Āfrikas reģions, dalībniekus informēja par aktuālo Eiropas Savienības (ES) tirdzniecības režīmu ar Āfriku. Tirgus piekļuves partnerības iespējas tika skatītas, balstoties uz vairāku Latvijas eksporta tirgu piemēriem Āfrikā - Ēģiptē, Marokā, Nigērijā un Dienvidāfrikā.

Tāpat pasākuma dalībnieki tika iepazīstināti ar sadarbības iespējām Āfrikā, izmantojot attīstības sadarbības instrumentus. Eiropas Komisijas pārstāvis informēja par ES Ārējo investīciju plānu, kas paredz vairākus atbalsta mehānismus privātajam sektoram aizdevumu, garantiju un investīciju veidā. ES ārējā investīciju plāna mērķis ir sniegt ieguldījumu Āfrikas valstu ekonomiskajai un sociālajai attīstībai, mobilizējot privātās investīcijas. Tas tiek ieviests ar dažādu starptautisko finanšu institūciju starpniecību.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā