Ārlietu ministrijā norisinās konsulāro lietvežu mācības

07.11.2019. 11:25

2019. gada 7. un 8. novembrī Rīgā norisinās Latvijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību ārvalstīs lietvežu mācības konsulārajos jautājumos. Mācībās iekļauti jautājumi par konsulārās palīdzības un konsulāro pakalpojumu sniegšanu. Ārlietu ministrijas lektori informēs par aktualitātēm konsulārās palīdzības jomā, īpašu uzmanību pievēršot jautājumiem par nepilngadīgo personu tiesību un interešu aizstāvību un palīdzību mazaizsargāto personu grupām. Savukārt Iekšlietu ministrijas eksperts sniegs ieskatu iespējamo cilvēku tirdzniecības upuru atpazīšanā. Mācībās tiks papildinātas arī lietvežu zināšanas par konsulārajiem pakalpojumiem, tostarp par valsts pārvaldes iestāžu sniegtajiem e-pakalpojumiem, kas ārvalstīs dzīvojošajiem ir pieejami attālināti.

Lai pilnveidotu lietvežu prasmes darbā ar apmeklētājiem, mācību saturā iekļauta interaktīvā spēle "Frontline" izcilai klientu apkalpošanas principu un prasmju apguvei. Ar Valsts administrācijas skolas īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta (Nr.3.4.2.0/15/I/001) "Valsts pārvaldes cilvēkresursu profesionālā pilnveide labāka regulējuma izstrādē mazo un vidējo komersantu atbalsta jomā" atbalstu izspēle notiks abās mācību dienās.

Apmācību organizēšanu konsulārajiem lietvežiem – vietējiem līgumdarbiniekiem –, kuri pārstāvniecībās veic atbalsta funkcijas konsulārajos jautājumos, Ārlietu ministrija pēc ilgāka pārtraukuma atsāka aizvadītajā gadā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā