Ārlietu ministrs tikās ar Eiropas Savienības un kandidātvalstu vēstniekiem Latvijā

04.11.2019. 21:36

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs 4. novembrī par godu Somijas prezidentūrai Eiropas Savienībā (ES) piedalījās Somijas vēstnieces Latvijā Rītas Korpivāras (Riitta Korpivaara) organizētajās ES un kandidātvalstu vēstnieku darba pusdienās.

Diskusijā E. Rinkēvičs pauda Latvijas atbalstu Somijas prezidentūras izvirzītajām prioritātēm, īpaši izceļot klimata jautājumus, cīņu pret hibrīdo apdraudējumu un Vienotā tirgus padziļināšanu un digitalizāciju. Attiecībā uz ES daudzgadu budžeta sarunām ministrs atkārtoja Latvijas intereses, vienlaikus norādot, ka šobrīd vēl nav panākts balanss starp dažādām valstu interesēm, tāpēc ir grūti prognozēt ātru sarunu noslēgšanu. Tāpat ministrs izteica vilšanos par ES iestāšanās sarunu neuzsākšanu ar Ziemeļmaķedoniju un Albāniju, jo aktīvāka ES iesaistīšanās Rietumbalkānos ir konkrēts veids kā veicināt ES ietekmi globālā mērogā. Ministrs atbildēja uz plašu jautājumu loku par dažādiem aktuāliem ES un starptautiskajiem notikumiem, kā arī ES attiecībām ar trešajām valstīm – Krieviju, Ķīnu un ASV.

Informācijai:

ES Padomes prezidējošā valsts 2019. gada otrajā pusgadā ir Somija. 2020.gadā sekos Horvātija un Vācija.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā