ASV piemēro paaugstinātus importa tarifus atsevišķām ES izcelsmes precēm

18.10.2019. 17:31

Ārlietu ministrija informē, ka saskaņā ar ASV Federālā reģistra paziņojumu, sākot ar 2019. gada 18. oktobri, ASV ir sākušas piemērot paaugstinātus importa tarifus Eiropas Savienības (ES) izcelsmes precēm 7,5 miljardu USD vērtībā, lai kompensētu savulaik uzņēmumam Airbus piešķirto subsīdiju nodarīto kaitējumu ASV. Pasākumi stājās spēkā pusnaktī pēc Vašingtonas laika.

ES tirdzniecības komisāre Sesīlija Malmstrēma (Cecilia Malmström) ES vārdā ir paudusi nožēlu par ASV izvēli piemērot paaugstinātos tarifus ES izcelsmes precēm. S. Malmstrēma arī norādīja, ka šis solis ES neatstāj citas iespējas, kā vien paaugstināt importa tarifus ASV izcelsmes precēm, kad Pasaules Tirdzniecības organizācija (PTO) paziņos nodarītā kaitējuma vērtību ES ekonomikai Boeing lietā, kur ASV ir pārkāpusi PTO noteikumus.

PTO lēma, ka ASV ir tiesīgas paaugstināt importa tarifus ES precēm. Paaugstinātie tarifi svārstās no 10 procentiem lidmašīnām līdz 25 procentiem citām precēm, tostarp lauksaimniecības produktiem (piena produkti, (siers, sviests), viskijs, cūkgaļa u.c.). Ar preču sarakstu var iepazīties ASV Federālā reģistra oficiālajā publikācijā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā