Ārlietu ministrija piešķir līdzfinansējumu attīstības sadarbības un globālās izglītības projektiem

16.10.2019. 13:17
Ārlietu ministrija piešķir līdzfinansējumu attīstības sadarbības un globālās izglītības projektiem

Ārlietu ministrija ir izvērtējusi līdzfinansējuma granta projektu konkursam “Atbalsts Eiropas Komisijas un citu starptautiskās palīdzības finansētāju finansētiem attīstības sadarbības un attīstības (globālās) izglītības projektiem Latvijas Republikas noteiktajās saņēmējvalstīs un Latvijas Republikā” pieteiktos projektu iesniegumus un piešķīrusi līdzfinansējumu četriem projektiem:

1.    biedrības “Risinājumu darbnīca” projektam “Pilsoniskās sabiedrības iesaiste lauku attīstības uzlabošanas procesos un efektīvu ilgtspējīgas vietējās attīstības modeļu veicināšana”, lai palielinātu pilsoniskās sabiedrības lomu lauku attīstības procesu uzlabošanā, veicinot efektīvu, ilgtspējīgu vietējo attīstību Moldovā;

2.    biedrības “New Door” projektam “Tiešsaistes sociālās uzņēmējdarbības akseleratora un sadarbības platformas pirmsražošanas posms” ar mērķi izstrādāt koncepciju tiešsaistes platformai sociālās uzņēmējdarbības sekmēšanai un pieredzes apmaiņai ar Ukrainu;

3.    biedrības “Zaļā brīvība” projektam “Ar cieņu par pārtiku: Globālā pieeja pārtikas atkritumu mazināšanai neformālā izglītībā”, lai stiprinātu sabiedrības izpratni par pārtikas atkritumu mazināšanas lomu ekoloģiskā, sociāli atbildīgā attīstībā;

4.    biedrības “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai” projektam “Momentuzņēmumi no robežām – mazas pilsētas, saskaroties ar globālajiem izaicinājumiem Dienaskārtībā 2030”, atbalstot biedrības informatīvo kampaņu par migrāciju.

Līdzfinansējuma granta projektu konkursā ir atbalstīti divi attīstības sadarbības projekti, kas tiek īstenoti Latvijas attīstības sadarbības politikas prioritārajās partnervalstīs Moldovā un Ukrainā, kā arī divi attīstības (globālās) izglītības projekti, kas tiek īstenoti Latvijā.

Attīstības (globālās) izglītības projektu mērķis ir sekmēt mācīšanās procesu, kas veido izpratni par attīstības procesiem pasaulē un veicina sabiedrības līdzdalību aktuālu nacionālo un globālo jautājumu risināšanā.

Atbilstoši Attīstības sadarbības politikas plānā 2019. gadam konkursā iesniegumus varēja iesniegt biedrības, nodibinājumi un sociālie partneri, kuru projekti ir guvuši atbalstu no Eiropas Komisijas vai citiem starptautiskajiem donoriem. Kopējais konkursā apstiprinātais finansējums ir 20 659,65 EUR.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā