Ārlietu ministrs un Kirgizstānas parlamenta priekšsēdētājs pārrunā abu valstu politiskās un ekonomiskās sadarbības veicināšanu

16.10.2019. 13:04

2019. gada 16. oktobrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Kirgizstānas parlamenta priekšsēdētāju Dastanbeku Džumabekovu (Dastanbek Dzhumabekov), kurš Latvijā uzturas oficiālā vizītē.

Ārlietu ministrs pauda gandarījumu, ka vizīte sniegusi iespēju aktivizēt politisko dialogu starp Latviju un Kirgizstānu. D. Džumabekovs norādīja, ka Kirgizstānu tās reformu ceļā interesē Latvijas pieredze, īpaši parlamentārās demokrātijas stiprināšanā.

Amatpersonas pārrunāja iespējas aktivizēt abu valstu sadarbību ekonomikā un tirdzniecībā, kā perspektīvu sadarbības virzienu minot transporta jomu un loģistiku. D. Džumabekovs atzīmēja, ka Kirgizstāna vēlētos attīstīt sadarbību arī izglītībā un ir ieinteresēta paplašināt Kirgizstānas jauniešu studiju iespējas Latvijas augstskolās.

Ārlietu ministrs uzsvēra, ka Latvija seko līdzi norisēm Centrālāzijas reģionā un Kirgizstānas redzējums par tur notiekošajiem procesiem šķiet ļoti vērtīgs.

Kirgizstānas parlamenta priekšsēdētājs D. Džumabekovs un delegācija uzturas oficiālā vizītē Latvijā no 2019. gada 14. līdz 16. oktobrim.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā