Edgars Rinkēvičs piedalīsies ES Ārlietu un Vispārējo lietu padomes sanāksmēs

11.10.2019. 15:45

2019. gada 14. oktobrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē Luksemburgā, kurā plānota ministru diskusija par Afganistānu, ņemot vērā septembra beigās notikušās prezidenta vēlēšanas. Ministri pārrunās aktuālo situāciju Sīrijā un Konstitucionālās komisijas izveidi, kā arī turpmāko ES rīcību. Padomē plānota diskusija saistībā ar Turcijas resursu izpētes aktivitātēm Vidusjūrā un ES iespējamiem turpmākiem soļiem.

Padomes laikā ārlietu ministri tiksies ar Ukrainas ārlietu ministru Vadimu Pristaiko (Vadym Prystaiko), lai pārrunātu notikumu attīstību valstī.

Savukārt 15. oktobrī E. Rinkēvičs piedalīsies ES Vispārējo lietu padomes un ES Vispārējo lietu padomes 50. panta formāta (breksits) sanāksmēs.

Dalībvalstis apspriedīs iespējamos 17.-18. oktobra Eiropadomes sanāksmes secinājumus, kā arī turpinās 18. jūnija Vispārējo lietu padomes sanāksmē aizsākto diskusiju par ES paplašināšanos un stabilizācijas un asociācijas procesu attiecībā uz Albāniju un Ziemeļmaķedoniju.

ES dalībvalstu pārstāvji diskutēs par progresu sarunās ar Apvienoto Karalisti par tās izstāšanos no ES.

 

Informācijai

Ārlietu padomes sanāksmes notiek reizi mēnesī. Ārlietu padomi vada ES augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni.

Vispārējo lietu padomes sanāksmes notiek reizi mēnesī. 2019. gada otrajā pusgadā to vada ES Padomes prezidējošā valsts Somija.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā