Parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalās Pasaules brīvo latviešu apvienības valdes sēdes pasākumos

03.10.2019. 18:37

2019. gada 2. oktobrī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica, uzrunājot klātesošos Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) valdes sēdes atklāšanā, kā nozīmīgu soli sadarbības aktivizēšanā ar tautiešiem minēja nākamajā gadā plānoto vēstniecības atklāšanu Austrālijā. Tas palīdzēs skaitliski ievērojamai latviešu diasporai mērķtiecīgāk attīstīt kultūras, izglītības un ekonomiskās saites ar Latviju. Kā īpaši svarīgu parlamentārā sekretāre minēja latviešu kopienas atbalstu Latvijas kandidatūrai uz nepastāvīgās locekles vietu 2025. gadā gaidāmajās ANO Drošības padomes vēlēšanās, kas ir nozīmīgs mērķis Latvijas ārpolitikā. Spēja mobilizēt kopīgu atbalstu Austrālijā, Jaunzēlandē un Klusā okeāna reģionā var gūt nozīmīgu lomu vēlēšanu iznākumā.

Parlamentārā sekretāre pateicās PBLA par atbalstu un iniciatīvām diasporas izglītības un kultūras projektu īstenošanā, kā arī latviešu uzņēmēju sadarbību Pasaules latviešu inovāciju forumā. Šie pasākumi ne vien palīdz veicināt biznesa kontaktus, bet arī sekmē diasporas latviešu uzņēmēju atgriešanos mājās.

Z. Kalniņa-Lukaševica informēja klātesošos par aktualitātēm diasporas politikas jomā. Ārlietu ministrijas paspārnē izveidota Diasporas konsultatīvā padome, kuras uzdevums ir koordinēt ar diasporu saistītos jautājumus. Padome ir veiksmīgs apliecinājums dialogam starp valsts struktūrām, nevalstiskajām organizācijām un tautiešiem ārzemēs. 1. oktobrī norisinājās otrā Diasporas konsultatīvā padomes sēde Ārlietu ministrijā.

Savukārt 3. oktobrī PBLA valdes organizētajā diskusijā par diasporas politikas aktualitātēm parlamentārā sekretāre runāja par vasaras nometņu un skolu organizēšanu, kas ir svarīgs instruments saiknes saglabāšanā ar tautiešiem. Z. Kalniņa-Lukaševica rosināja organizatoriem veidot vienotu informācijas apkopojumu ar piedāvājumiem, kas diasporas jauniešiem atvieglotu pieteikšanās iespējas un ceļojumu plānošanu.

Saistībā ar Latvijas kandidēšanu ANO Drošības padomes nepastāvīgo locekļu vēlēšanās 2025. gadā parlamentārā sekretāre un PBLA valdes pārstāvji vienojās, ka šī mērķa sasniegšanai koordinēs sadarbību, lai vēlēšanās iegūtu maksimālu atbalstu.

PBLA ikgadējā valdes sēde un ar to saistītie pasākumi norisinās Rīgā no 2. līdz 4. oktobrim.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā