Latvija palielina civilo ekspertu skaitu Eiropas Savienības Padomdevēja misijā Ukrainā

03.10.2019. 11:52

2019. gada 1. oktobrī Ministru kabinets atbalstīja civilās ekspertes Daces Meilijas dalību Eiropas Savienības (ES) Padomdevēja misijā civilā drošības sektora reformām Ukrainā (European Union Advisory Mission (EUAM) Ukraine), sākot ar šī gada 7. oktobri. Līdz ar to no Latvijas šajā misijā piedalīsies septiņi civilie eksperti.

ES Padomdevēja misija Ukrainā tika izveidota 2014. gadā, lai sniegtu atbalstu Ukrainai civilā drošības sektora reformu jomā. Misija sniedz stratēģiskus padomus Ukrainas varas iestādēm gan centrālā, gan reģionālā līmenī civilā drošības sektora reformu stratēģiju izstrādē un ar to saistīto reformu īstenošanā. Misija sniedz padomus arī Ukrainas drošības dienestu reorganizācijas un restrukturizācijas jomā.

Patlaban misijā piedalās 25 Eiropas Savienības dalībvalstis, kā arī Kanāda. Latvija piedalās misijā kopš 2015. gada.

Kandidātu atlasi dalībai ES misijās veic Eiropas Ārējās darbības dienests (EĀDD).

 

Informācijai

Pašlaik starptautiskajās misijās piedalās 22 Latvijas civilie eksperti. No tiem septiņi civilie eksperti piedalās ES Padomdevēja misijā civilā drošības sektora reformām Ukrainā, septiņi ES Novērošanas misijā Gruzijā un astoņi eksperti Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) Speciālajā novērošanas misijā Ukrainā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā