Valsts prezidents pasniedz akreditācijas vēstuli Latvijas vēstniekam Apvienotajos Arābu Emirātos Atim Sjanītam

02.10.2019. 11:40

2019. gada 2. oktobrī Valsts prezidents Egils Levits svinīgā ceremonijā Rīgas pilī pasniedza akreditācijas vēstuli nākamajam Latvijas ārkārtējam un pilnvarotajam vēstniekam Apvienotajos Arābu Emirātos Atim Sjanītam.

Darba gaitas Ārlietu ministrijā Atis Sjanīts uzsāka 1992. gadā Juridiskajā departamentā. A. Sjanīts ir bijis Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Lietuvā, Kanādā, Ukrainā un Turcijā, kā arī nerezidējošais vēstnieks Moldovā, Irānā, pie Svētā Krēsla un Neatkarīgā Maltas Bruņinieku Ordeņa. Diplomātiskās karjeras laikā strādājis dažādos amatos Ārlietu ministrijā Rīgā, tostarp bijis valsts sekretāra vietnieks juridiskajās un konsulārajās lietās, Starptautisko organizāciju un humanitāro jautājumu departamenta direktors, speciālo uzdevumu vēstnieks Plānošanas grupā, kā arī pildījis Ministru prezidenta ārlietu padomnieka pienākumus.

Atis Sjanīts pārvalda vācu, angļu, franču, lietuviešu, krievu un ukraiņu valodu. Saņēmis Lietuvas, Maltas Ordeņa, Ukrainas, Vatikāna un Francijas apbalvojumus. A. Sjanīts vēstnieka amatā nomaina Astru Kurmi, kura bija Latvijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Apvienotajos Arābu Emirātos no 2017. gada oktobrim līdz 2019. gada augustam.

Latvijas vēstniecība Abū Dabī ir vienīgā Latvijas diplomātiskā pārstāvniecība Persijas Līča valstu reģionā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā