Ārlietu ministrs pauž Latvijas atbalstu Ziemeļmaķedonijas integrācijai Eiropas Savienībā

27.09.2019. 21:48

2019. gada 27. septembrī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālās asamblejas (ANO ĢA) 74. sesijas ietvaros Ņujorkā tikās ar Ziemeļmaķedonijas ārlietu ministru Nikolaju Dimitrovu (Nikola Dimitrov), lai pārrunātu Ziemeļmaķedonijas integrāciju Eiropas Savienībā (ES), pievienošanos NATO un abu valstu sadarbību starptautiskajās organizācijās.

E. Rinkēvičs pauda Latvijas atbalstu Ziemeļmaķedonijas pievienošanās sarunu sākšanai ar ES š.g. oktobrī, vienlaikus norādot, ka paplašināšanās ir uz kritēriju izpildi balstīts process. Ziemeļmaķedonija ir panākusi ievērojamu progresu likuma varas reformās, demonstrējusi pārliecinošu apņēmību virzīties pa ES integrācijas ceļu un ir pelnījusi sarunu sākšanu. 

“Pievienošanās sarunu sākšana būs tikai pirmais solis garajā transformācijas ceļā. Rietumbalkānu reģionam jākļūst par Eiropas Savienības ģimenes daļu, Eiropas Savienībai palīdzot tuvoties šim mērķim. Eiropas Savienības perspektīva ir miera, stabilitātes, kopējo vērtību ceļš. Tāpēc man ir gandarījums, ka Ziemeļmaķedonija atbalsta šo redzējumu,” uzsvēra E. Rinkēvičs.

Tikšanās laikā E. Rinkēvičs izteica gandarījumu par gaidāmo Ziemeļmaķedonijas pievienošanos NATO. Ziemeļmaķedonijas pievienošanās protokola parakstīšana š.g. februārī bija vēsturisks brīdis gan valstij, gan NATO.

“Šis vēsturiskais notikums apliecināja, ka NATO durvis ir vienmēr atvērtas tām demokrātiskām valstīm, kas ir gatavas un vēlas īstenot Vašingtonas līguma mērķus un būt par atbildīgu dalībvalsti. Mēs novērtējam Ziemeļmaķedonijas apņemšanos kļūt par NATO dalībvalsti, jo ir pārvarēti daudzi izaicinājumi un panākti sarežģīti kompromisi. Neatlaidība, īstenojot reformas, demokrātisko vērtību ievērošana ir devusi rezultātus.  Latvija augsti novērtē NATO un Ziemeļmaķedonijas sadarbību un valsts ieguldījumu NATO operācijās un misijās Afganistānā un Kosovā,” sacīja E. Rinkēvičs.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā