Ārlietu ministrs aicina Māršalu salas noslēgt diplomātiskās attiecības ar Latviju

27.09.2019. 19:01

2019. gada 27. septembrī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālās asamblejas (ANO ĢA) 74. sesijas ietvaros Ņujorkā tikās ar Māršalu salu ārlietu ministru Džonu Silku (John Silk), lai pārrunātu abu valstu sadarbības iespējas, sadarbību starptautiskajās organizācijās un aktuālo situāciju Klusā okeāna salu reģionā.

Latvijas ārlietu ministrs vērsa uzmanību, ka Latvija ir ievēlēta ANO Ekonomisko un sociālo lietu padomē š.g. jūnijā, tādējādi Latvijas mērķis ir aktīvi strādāt pie ANO Ekonomisko un sociālo lietu padomes  digitālās dienas kārtības virzīšanas, lai veicinātu digitālo iekļautību un jauno tehnoloģiju izmantošanu Ilgtspējīgas attīstības programmas 2030. gadam mērķu sasniegšanai un klimata pārmaiņu jautājumiem, īpaši vēršot uzmanību uz mežu nozares stiprināšanu.

Tikšanās laikā E. Rinkēvičs pauda Latvijas vēlmi noslēgt diplomātiskās attiecības ar  Māršalu salām. 

Informācijai:

ANO ietvaros Māršalu salas aktīvi pievēršas ar klimatu saistītiem jautājumiem, t.sk., okeāna vides piesārņojumam, uzsverot, ka klimata pārmaiņas ir lielākais apdraudējums Klusā okeāna salu reģionam.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā