Ārlietu ministrs uzsver ANO mediācijas nozīmi konfliktu skartajās zonās

26.09.2019. 17:12

2019. gada 26. septembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālās asamblejas (ANO ĢA) 74. sesijā Ņujorkā piedalījās desmitajā ANO Mediācijas draugu grupas sanāksmē, kas bija veltīta mediācijas jautājumam pasaules konfliktu zonās. Šī gada sanāksmes temats - “Jaunās tehnoloģijas mieram un mediācija kā iekļaujošs instruments”.

Uzrunājot klātesošos, ārlietu ministrs pauda Latvijas atbalstu ANO Mediācijas draugu grupas mērķiem turpināt mediācijas popularizēšanu un attīstību nacionālā, reģionālā un starptautiskā mērogā. “Mēs augstu vērtējam Apvienoto Nāciju veiktos mediācijas centienus un pateicamies ANO ģenerālsekretāram par prioritāti konfliktu novēršanā un starpniecībā. Praktiskā līmenī Latvija iesaistās vairākos centienos, kuru mērķis ir veicināt dialogu un novērst vardarbības saasināšanos. Piemēram, Latvija piedalās ar civiliem ekspertiem Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas īpašajā uzraudzības misijā Ukrainā un Eiropas Savienības uzraudzības misijā Gruzijā. Mēs arī sniedzam ieguldījumu ANO misijā Mali,” uzsvēra E. Rinkēvičs.

Ministrs vērsa uzmanību uz jauno tehnoloģiju pieaugošo lomu. Neraugoties uz dezinformācijas un naida runas izplatīšanos visā pasaulē, informācijas un komunikāciju tehnoloģijām vienlaikus ir pozitīva ietekme uz demokrātisko ideju un informācijas izplatību. Tādējādi jaunās informācijas tehnoloģijas un digitālie rīki var kalpot par instrumentu miera veicināšanas un mediācijas pasākumiem.

  

Informācijai

Šogad augustā Latvija tika uzņemta šajā ANO draugu grupā, kuru vada Somija un Turcija. ANO Mediācijas draugu grupas mērķis - ar mediācijas palīdzību veicināt mierīgu strīdu izšķiršanu, konfliktu novēršanu un risināšanu globālā mērogā, vienlaikus radot atbalstu turpmākai mediācijas attīstībai. Mediācijas grupu veido 51 dalībvalsts un 8 starptautiskas organizācijas, tostarp ANO.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā