Vēstniece Aiga Liepiņa akreditēta kā Latvijas pastāvīgā pārstāve ĶIAO

27.09.2019. 12:00

2019. gada 26. septembrī Latvijas vēstniece Nīderlandē Aiga Liepiņa iesniedza akreditācijas vēstuli Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas (ĶIAO) ģenerāldirektoram Fernando Arias (Fernando Arias).

Sarunas laikā vēstniece apliecināja Latvijas atbalstu ĶIAO mērķiem un izcēla organizācijas globālo lomu gan ķīmisko ieroču krājumu iznīcināšanā, gan dažādu programmu uzturēšanu, lai novērstu šo bīstamo ieroču izmantošanu nākotnē. Vēstniece pauda gatavību veicināt Latvijas ieguldījumu organizācijas mērķu sasniegšanā. F.Arias novērtēja vēstnieces gatavību turpināt atbalstu organizācijai un informēja par aktuālajiem jautājumiem un projektiem.

 

Informācijai

Ķīmisko ieroču aizlieguma konvencija jeb Konvencija par ķīmisko ieroču izstrādes, izgatavošanas, uzkrāšanas un pielietošanas aizliegumu un ķīmisko ieroču iznīcināšanu (Convention on the Prohibition of the Development, Production, Stockpiling and Use of Chemical Weapons and on their Destruction) stājās spēkā 1997. gada 29. aprīlī. Latvija konvenciju parakstīja 1993. gada 6. maijā, kad tika pabeigta tās izstrāde. Konvencija ir vienīgais globālais instruments, kas aizliedz ķīmisko ieroču attīstīšanu, ražošanu, uzkrāšanu, transportēšanu un izmantošanu, kā arī nosaka stingru pārbaužu mehānismu. Konvencijas ieviešanu uzrauga Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācija. Konvencijai pievienojušās 193 valstis.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā