Valsts sekretārs Andris Pelšs: Latvija ir ieinteresēta stiprināt sadarbību ar Ķīnu tūrisma jomā

20.09.2019. 17:31

2019. gads 20. septembrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs tikās ar jauno Ķīnas vēstnieku Latvijā Lianu Dzjaņcjuaņu (Liang Jianquan). Valsts sekretārs apsveica Ķīnas vēstnieku ar stāšanos amatā un uzsvēra, ka akreditācija notiek abām valstīm nozīmīgā laikā – Latvija nupat nosvinējusi pirmo simtgadi, savukārt Ķīna 1. oktobrī atzīmēs 70. gadadienu.

Sarunā amatpersonas bija vienisprātis, ka ir svarīgi turpināt abu valstu politisko dialogu, tostarp augstāko amatpersonu vizīšu apmaiņu. A. Pelšs uzsvēra, ka sadarbībā lielāks uzsvars būtu liekams uz konkrētiem rezultātiem, piemēram, tādās jomās kā tirdzniecība, transports un loģistika, kā arī tūrisms. No 22. līdz 24. oktobrī Rīgā plānotā Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu un Ķīnas (17+1) augsta līmeņa tūrisma konference dos stimulu attīstīt ciešākus sakarus tūrisma jomā. Vēstnieks informēja, ka Ķīnu pasākumā pārstāvēs kultūras un tūrisma ministrs Luo Šugans (Luu Shugang). Tāpat vizītes laikā ministrs oficiāli atklās Ķīnas Kultūras centru, kas ir pirmais Ķīnas kultūras centrs Baltijas valstīs.

Kā perspektīva tika novērtēta sadarbība izglītībā, zinātnē un tehnoloģijās. Latvija ir ieinteresēta veicināt savstarpēju studentu un akadēmiskā personāla apmaiņu, kā arī attīstīt kopīgus projektus zinātnes un tehnoloģiju jomā, piemēram, dzīvības zinātnēs. 

18. septembrī Ķīnas vēstnieks iesniedza akreditācijas vēstules Valsts prezidentam Egilam Levitam.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā