Otrajā Baltijas-Japānas sadarbības dialogā apspriež ciešākas sadarbības perspektīvas

13.09.2019. 18:03

2019. gada 13. septembrī Rīgā notika Otrais Baltijas-Japānas sadarbības dialogs, kurā piedalījās Japānas Ārlietu ministrijas Eiropas lietu biroja ģenerāldirektors Jasuši Masaki, Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs, Lietuvas ārlietu ministra vietnieks Neris Germans un Igaunijas Ārlietu ministrijas politiskais direktors Lembits Uibo.

Tikšanās dalībnieki atzinīgi novērtēja progresu, kas sasniegts daudzās Baltijas valstu un Japānas sadarbības jomās, piemēram, politiskajā un ekonomiskajā dialogā, kā arī veidojot iedzīvotāju tiešos kontaktus. Baltijas valstu pārstāvji atzinīgi novērtēja Japānas Uzņēmēju federācijas KEIDANREN gaidāmo vizīti, kas būs nozīmīgs ieguldījums abpusēju tirdzniecības un investīciju iespēju veicināšanā.

Sarunā par Baltijas un Japānas sadarbības nākotni delegācijas pievērsās jautājumam par ciešāku savienojamību komunikāciju jomā, izmantojot progresīvās G5 tehnoloģijas un mākslīgo intelektu, un apliecināja sadarbības un koordinācijas nozīmību un potenciālu šajā nozarē.  

Sanāksmes laikā notika viedokļu apmaiņa par politiskajām norisēm Austrumāzijā un Eiropā, tostarp Baltijas jūras reģionā un Austrumu partnerības valstīs. Dalībnieki apliecināja apņemšanos aizstāvēt multilaterālismu un starptautisko kārtību. 

Tika nolemts Trešo Baltijas un Japānas sadarbības dialogu rīkot 2020. gadā Tallinā, Igaunijā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā