Ārlietu ministrs piedalīsies ES ārlietu ministru neformālajā sanāksmē Helsinkos

28.08.2019. 09:25

2019. gada 29. augustā un 30. augustā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministru neformālajā jeb tā dēvētajā Gimnihas (Gymnich) sanāksmē Helsinkos, Somijā.

Neformālajā sanāksmē paredzēta ārlietu un aizsardzības ministru kopīga diskusija par hibrīdo apdraudējumu, kuras mērķis ir apspriest vienota hibrīdā apdraudējuma mehānisma veidošanu.

Ārlietu ministri pārrunās arī situācijas attīstību Tuvajos Austrumos, īpašu uzmanību pievēršot Persijas līča reģionam un Irānai, un notiks viedokļu apmaiņa par Arktiku, ņemot vērā klimata pārmaiņas un reģiona ģeopolitiskās nozīmes pieaugumu.

Tradicionāli Gimnihas sanāksmes laikā norisinās ES dalībvalstu ārlietu ministru kopīga sesija ar kandidātvalstīm, un šoreiz ministriem ir plānota diskusija ar Albānijas, Bosnijas un Hercegovinas, Kosovas, Melnkalnes, Serbijas un Ziemeļmaķedonijas ārlietu ministriem par reģionālo sadarbību ar Rietumbalkānu valstīm. 

Informācijai

Neformālā jeb tā dēvētā Gimnihas sanāksme ir regulāra ES ārlietu ministru tikšanās, kuru reizi pusgadā organizē ES prezidējošā valsts. To vada ES augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos. Sanāksmju ietvaros notiek stratēģiskas diskusijas par ES ārlietu un drošības politikas mērķiem un instrumentiem.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā