Latvijā norisinās apmācības Centrālāzijas kinologiem

24.07.2019. 12:29

No 2019. gada 22. līdz 26. jūlijam Valsts robežsardzes koledža sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju organizē kinoloģijas apmācību kursu septiņām tiesībsargājošo iestāžu kinoloģijas dienestu amatpersonām no Centrālāzijas valstīm – Kazahstānas, Kirgizstānas, Tadžikistānas un Uzbekistānas.

Apmācību mērķis ir sniegt atbalstu Centrālāzijas valstu tiesībsargājošajām iestādēm dienesta kinoloģijas attīstībā atbilstoši Eiropas Savienības standartiem un uzlabot darbu Centrālāzijas valstu robežu uzraudzībā, fokusējoties uz tādām jomām kā cilvēka smaržas meklēšana (darbs ar pēdām, cilvēku un objektu meklēšana) un narkotisko vielu meklēšana.

Kinologu mācības tiek rīkotas, lai īstenotu 2018. gada NATO Briseles samita deklarācijas lēmumus par partnervalstu noturības stiprināšanu un stabilitātes veicināšanu reģionā.

Apmācības norisinās Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centrā Rēzeknē. Tās tiek finansētas atbilstoši sadarbības līgumam starp Latvijas Republikas Ārlietu ministriju un Latvijas Valsts robežsardzes koledžu par finansējuma piešķiršanu NATO un ANO Narkotiku un noziegumu apkarošanas biroja Narkotiku apkarošanas projektam Afganistānā, Pakistānā un Centrālāzijā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā