Latvijai paveras plašākas iespējas sadarbībai ar Vjetnamu izglītības jomā

17.07.2019. 12:37

2019. gada 17. jūlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs oficiālās vizītes laikā Vjetnamas Sociālistiskajā Republikā tikās ar Vjetnamas izglītības un apmācību ministru Suonņu Funu (Phung Xuan Nha). Sarunā E. Rinkēvičs akcentēja Latvijas ieinteresētību veidot aktīvāku sadarbību ar Vjetnamu izglītības jomā, īpaši augstākajā izglītībā. Latvijas augstskolas ir ieinteresētas piesaistīt studentus no Vjetnamas, kā arī īstenot kopīgus projektus izglītības un zinātnes jomā.

Pēc ministru tikšanās notika svinīga ceremonija, kuras laikā ārlietu ministrs E. Rinkēvičs un Vjetnamas izglītības un apmācību ministrs Suonņa Funs parakstīja Latvijas Republikas valdības un Vjetnamas Sociālistiskās Republikas valdības līgumu par sadarbību izglītības jomā. E. Rinkēvičs pauda pārliecību, ka līgums sekmēs pieredzes apmaiņu izglītības jomā, tiešu sadarbību starp izglītības un zinātniskajām institūcijām, kā arī veicinās informācijas apmaiņu un konsultācijas par abās valstīs iegūtu izglītības dokumentu, profesionālo kvalifikāciju un akadēmisko grādu savstarpēju atzīšanu. Latvija ir ieinteresēta uzsākt sarunas arī par vienošanos augstākās izglītības grādu un kvalifikāciju savstarpējā atzīšanā.

Līdzšinējā sadarbība ar Vjetnamu galvenokārt notikusi ASEM (Āzijas un Eiropas sanāksmes) Izglītības procesa, UNESCO (Apvienoto Nāciju Organizācijas Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas) un ES programmu un projektu formātos. Jaunais līgums ļaus stiprināt divpusējo sadarbību izglītības jomā, tostarp sekmēt Latvijas augstākās izglītības eksportu un starptautisko konkurētspēju.

Ministru tikšanās piedalījās arī Rīgas Tehniskās universitātes prorektors Igors Tipāns, kā arī pārstāvji no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un uzņēmumiem AS “Wasserkabel”, AS “Grindeks” un SIA “HORTUS Digital”.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā