Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs dosies vizītē uz Apvienoto Karalisti

09.07.2019. 13:37

2019. gada 10. un 11. jūlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzturēsies darba vizītē Londonā, lai piedalītos Globālajā konferencē par mediju brīvību, kuru kopīgi organizē Apvienotās Karalistes ārlietu ministrs Džeremijs Hants (Jeremy Hunt) un Kanādas ārlietu ministre Kristija Frīlenda (Chrystia Freeland). Konferences mērķis ir veicināt starptautisko koordināciju un rīcību mediju brīvības un žurnālistu drošības veicināšanai, sekmējot diskusijas augstākajā politiskajā līmenī un veicot praktiskus ilgtermiņa pasākumus ekspertu līmenī.

E. Rinkēvičs piedalīsies Kanādas ārlietu ministres Kristijas Frīlendas vadītajā interaktīvajā sesijā “Kā atrast ceļu dezinformācijas telpā”, kurā iesaistīsies eksperti, mediju, akadēmiskās un pilsoniskās sabiedrības pārstāvji. Kopā ar citiem delegāciju vadītājiem ministrs konferencē parakstīs Kopīgo apņemšanos (Global Pledge), kura paredz sadarboties un pastiprināt starptautiskās iniciatīvas mediju brīvības nostiprināšanai un žurnālistu drošībai.

Konferencē tiks apspriestas šādas galvenās tēmas: nacionālās likumdošanas uzlabošana, žurnālistu drošība, mediju ilgtspējība, uzticēšanās veicināšana medijiem un dezinformācijas apkarošana. Rīgas Ekonomikas augstskola (Stockholm School of Economics in Riga) un Baltijas Mediju izcilības centrs sadarbībā ar Latvijas Ārlietu ministriju organizēs atsevišķu diskusiju, kurā tiks apspriests, kā visefektīvāk var aizsargāt žurnālistu drošību un atbalstīt brīvo mediju ilgtspēju ES Austrumu partnerības reģionā.

Vizītes laikā Apvienotajā Karalistē E. Rinkēvičam plānotas arī vairākas divpusējās tikšanās: ar Apvienotās Karalistes ārlietu ministru Džeremiju Hantu, ēnu kabineta breksita ministru seru Keiru Stārmeru (Sir Keir Starmer), Parlamenta Pārstāvju palātas Ārlietu komitejas vadītāju Tomu Tugendhatu (Tom Tugendhut) un Parlamenta Pārstāvju palātas Breksita komitejas vadītāju Hilariju Benu (Hilary Benn). Tiekoties plānots apspriest Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības procesa gaitu un turpmāko abu valstu sadarbību, aktuālos ārpolitikas un drošības politikas jautājumus, kā arī cīņu pret dezinformāciju.

Ministram paredzētas arī vairākas intervijas medijiem, tostarp Sky News, BBC Radio 4’s Today Programme, The Telegraph.

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā