Latvijas un Taizemes politiskās konsultācijas

09.07.2019. 09:27

2019. gada 8. jūlijā Rīgā norisinājās Latvijas un Taizemes politiskās konsultācijas, kuru laikā tika apspriestas divpusējās sadarbības iespējas, situācijas attīstība un drošības politikas jautājumi Āzijā un Eiropā, kā arī sadarbība starptautiskajās organizācijās.

Latvijas delegāciju vadīja Ārlietu ministrijas vēstnieks‑Divpusējo attiecību direkcijas vadītājs Ilgvars Kļava. Taizemi pārstāvēja Ārlietu ministrijas Eiropas lietu ģenerāldirektors Sasivats Vongsinsavats (Sasiwat Wongsinsawat). Taizemes pārstāvis tikās arī ar Ārlietu ministrijas valsts sekretāru Andri Pelšu un Ekonomiskās direkcijas vadītāju Juri Štālmeistaru. 

Sarunās dalībnieki bija vienisprātis par nepieciešamību attīstīt aktīvāku abu valstu ekonomisko sadarbību. Latvijas pārstāvji uzsvēra sadarbības potenciālu transporta, loģistikas, informācijas tehnoloģiju, tūrisma, augstākās izglītības un citās jomās, iezīmējot Latvijas lomu Baltijas-Ziemeļvalstu reģionā un Eiropas Savienībā. 

Konsultāciju gaitā tika apspriesta arī reģionālās sadarbības nozīme, akcentējot Taizemes kā Dienvidaustrumāzijas valstu asociācijas (ASEAN) prezidējošās valsts lomu, kā arī Eiropas un Āzijas sadarbība savienojamības nostiprināšanā. Abu delegāciju pārstāvji apliecināja nepieciešamību uzturēt pastāvošajos noteikumos balstītu starptautisko kārtību.   

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā