Ārlietu ministrs ar Francijas Eiropas lietu valsts ministri pārrunā abu valstu attiecības un Eiropas Savienības aktualitātes

27.06.2019. 16:31

2019. gada 27. jūnijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Rīgā tikās ar Francijas Eiropas lietu valsts ministri Amēliju de Monšalēnu (Amélie de Montchalin), kura ieradusies pirmajā vizītē Latvijā. Tikšanās laikā ministri pārrunāja abu valstu divpusējās attiecības, kā arī apmainījās ar viedokļiem par Eiropas Savienības (ES), Eiropas Padomes un Eiropas drošības un aizsardzības politikas aktualitātēm.

Attiecībā uz ES aktuālajiem jautājumiem ministri vienojās, ka pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām nepieciešams pēc iespējas ātrāk vienoties par ES augstajiem amatiem, lai nekavētu svarīgu jautājumu risināšanu. Īpaša prioritāte šobrīd ir sarunas par ES daudzgadu budžetu 2021.-2027. gadam. E. Rinkēvičs norādīja, ka ES budžetam ir jāturpina atbalstīt dalībvalstu dzīves līmeņa izlīdzināšanu, tāpēc ir nepieciešams adekvāts finansējums gan Kohēzijas politikai, gan Kopējai lauksaimniecības politikai.
Ministri secināja, ka Latviju un Franciju vieno kopīgs mērķis – sekmēt ES valstu ekonomisko izaugsmi, nodarbinātību un konkurētspējas celšanu, kā arī ES klimatneitralitātes sasniegšanu līdz 2050. gadam. E. Rinkēvičs uzsvēra, ka jaunajām ES iniciatīvām dažādās jomās jāsniedz ieguvumi visiem ES iedzīvotājiem.

Ņemot vērā, ka Francija šobrīd ir prezidējošā valsts Eiropas Padomē, tikšanās tika apspriests arī 26. jūnijā Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā (EPPA) balsojums par balsstiesību atjaunošanu Krievijai. Tās tika apturētas, reaģējot uz Ukrainai piederošās Krimas pussalas aneksiju 2014. gada februārī.

Latvijas ārlietu ministrs uzsvēra, ka Krievijas balsstiesību beznosacījuma atjaunošana Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā ir pretrunā ar Eiropas Padomes principiem un pamatvērtībām un nopietni iedragā Eiropas Padomes reputāciju un rīcībspēju. Notikumu attīstība Eiropas Padomes Ministru komitejā maijā Helsinkos, kā arī notiekošais EPPA nav pieņemama. Latvija nevar ignorēt Krimas nelikumīgo aneksiju, konfliktu Donbasā un situāciju Abhāzijā un Dienvidosetijā. Latvija un līdzīgi domājošās valstis turpinās aktīvi konsultēties un rīkoties, lai aizstāvētu starptautiskās tiesības un pamatvērtības.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā