Zanda Kalniņa-Lukaševica aicina partnervalstu jaunos profesionāļus turpināt dialogu un veicināt savstarpējo sadarbību

27.06.2019. 14:19

2019. gada 27. jūnijā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica sveica Eiropas Savienības Kaimiņu politikas un Centrālāzijas valstu 46 jaunos profesionāļus, kuri absolvēja Rīgas Juridiskās augstskolas Padziļinātās un Intensīvās programmas Eiropas tiesībās un ekonomikā.

Z. Kalniņa-Lukaševica, uzrunājot partnervalstu profesionāļus, pauda cerību, ka apmācības ir ļāvušas ne tikai apgūt jaunas zināšanas, bet arī iegūt jaunu profesionālo pieredzi un perspektīvus darba kontaktus: “Programma ir veidota, lai nodrošinātu partnervalstu jaunajiem profesionāļiem vispusīgas apmācības par Eiropas Savienības darbību un dalītos ar Latvijas pieredzi. Vienlaikus programma kalpo arī tam, lai profesionāļi no dažādām valstīm var mācīties viens par otru un viens no otra.” Viņa pauda gandarījumu, ka līdz ar šī semestra izlaidumu programmas absolventu tīkls pārsniegs 300 dalībniekus.

Parlamentārā sekretāre pateicās Norvēģijas un ASV valdībām par finansiālo atbalstu programmu īstenošanai, kā arī Rīgas Juridiskajai augstskolai un tās partneriem – Latvijas Universitātei, Rīgas Ekonomikas augstskolai, Latvijas Ārpolitikas institūtam un Eiropas Administrācijas institūtam – par profesionālo darbu apmācību nodrošināšanā. 

Padziļinātās un Intensīvās programmas īstenošanas laikā šopavasar Latvijā izglītojās 46 pilsoniskās sabiedrības, publiskās pārvaldes un akadēmiskās vides pārstāvji no 10 valstīm: Armēnijas, Azerbaidžānas, Gruzijas, Kazahstānas, Kirgizstānas, Moldovas, Tadžikistānas, Turkmenistānas, Ukrainas un Uzbekistānas, kā arī viens pārstāvis no Latvijas. Programmas laikā dalībnieki guva ieskatu Eiropas Savienības darbībā un Latvijas pārejas un reformu pieredzē. Līdztekus lekcijām un semināriem dalībnieki apmeklēja Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kā arī devās mācību vizītē uz ES institūcijām Briselē un Luksemburgā. Šis bija jau astotais Padziļinātās programmas un sestais Intensīvās programmas semestris.

Informācijai

Starpdisciplinārās programmas Eiropas tiesībās un ekonomikā Latvija veiksmīgi īsteno kopš 2014. gada, un tās koordinē Rīgas Juridiskā augstskola. Trīs mēnešu Padziļinātā programma un sešu nedēļu Intensīvā programma finansējumu daļēji saņēmušas no Latvijas valsts budžetā paredzētajiem līdzekļiem attīstības sadarbības politikai. Ieguldījumu programmas īstenošanā sniegušas arī Norvēģija, ASV, Zviedrija, Šveice, Luksemburga, Nīderlande. Kopš 2014. gada abas apmācību programmas kopā absolvējuši vairāk nekā 300 dalībnieki no ES Kaimiņu politikas, Centrālāzijas un Rietumbalkānu valstīm.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā