Ārlietu ministrs: Baltijas valstīm cieši jāsadarbojas, lai efektīvi un bez kavēšanās tiktu īstenoti reģionāli svarīgi kopprojekti

10.06.2019. 12:57

2019. gada 10. jūnijā Rīgā notika Baltijas Asamblejas prezidija tikšanās ar Baltijas Ministru padomes prezidējošās valsts Latvijas ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču. Tikšanās laikā tika pārrunāta Latvijas prezidentūras prioritāšu izpildes gaita, kā arī apspriesta Baltijas valstu sadarbība politiskā līmenī. Ārlietu ministrs uzsvēra Baltijas valstu sadarbību vienojošās prioritātes – drošības stiprināšana reģionā, tostarp kopīga aizsardzības plānošana, kā arī enerģētikas un transporta infrastruktūras projektu attīstība, piemēram, Rail Baltica projekta virzība un digitālā savienojamība. E. Rinkēvičs pauda pārliecību, ka Latvija sekmīgi aizvada prezidentūru Baltijas valstu reģionālajos sadarbības formātos.

Ārlietu ministrs atzinīgi novērtēja ciešo Latvijas, Lietuvas un Igaunijas sadarbību visos līmeņos, kas ir rezultējusies valstīm svarīgu lēmumu pieņemšanā Eiropas Savienībā (ES) un NATO, kā arī veiksmīgu reģionālu projektu īstenošanā. E. Rinkēvičs uzsvēra, ka “jāturpina koordinēta Baltijas valstu rīcība NATO Briseles samita lēmumu īstenošanai un ASV klātbūtnes nodrošināšanai reģionā”.

Pievēršoties tādiem lieliem reģionāliem infrastruktūras projektiem kā Rail Baltica dzelzceļa līnijas izveide, E. Rinkēvičs norādīja, ka “Rail Baltica neapšaubāmi ir lielākais un nozīmīgākais projekts reģionā. Tāpēc šobrīd ir svarīgāka nekā jebkad mūsu kopēja vienota nostāja un koordinēts lobija darbs, lai šim projektam panāktu iespējami labvēlīgākos nosacījumus jaunajā Eiropas Savienības finanšu perspektīvā”.

Ministrs atzīmēja veiksmīgo Baltijas valstu sadarbību enerģētikas jomā, arī kopīgi strādājot pie reģionāla dabasgāzes tirgus izveides un citu reģionālas nozīmes projektu īstenošanas.

Tikšanās dalībnieki atzinīgi novērtēja Baltijas Asamblejas un Baltijas Ministru padomes sadarbību, uzsverot, ka starp trīs valstu parlamentiem un izpildvarām ir izveidojies veiksmīgs dialogs un nostiprinājusies cieša savstarpēja saikne. Puses pārrunāja arī 31. maija Baltijas Asamblejas konferences par Austrumu partnerību rezultātus.

Informācijai

Baltijas Asambleja ir Latvijas, Igaunijas un Lietuvas parlamentu sadarbības institūcija. 2019. gadā norisinās Latvijas prezidentūra Baltijas Asamblejā. Latvijas prezidentūras Baltijas Asamblejā izvirzītās prioritātes ir vispusīga sadarbība drošības un aizsardzības jomā, Baltijas valstu un Eiropas starpsavienojumu stiprināšana enerģētikas, transporta un infrastruktūras jomā, kā arī reģiona izaugsmes un konkurētspējas attīstīšana.

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā