Valsts sekretārs apliecina Latvijas atbalstu Ukrainai reformu īstenošanā un eiroatlantiskās integrācijas centienos

06.06.2019. 14:31

2019. gada 5. jūnijā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs tikās ar Ukrainas vēstnieku Latvijā Oleksandru Miščenko (Olexandr Mischenko), kurš pie valsts sekretāra bija ieradies iepazīšanās vizītē.

Amatpersonas pozitīvi novērtēja Latvijas un Ukrainas politisko dialogu un sadarbību ekonomikā. Valsts sekretārs apliecināja, ka Latvija turpinās sniegt atbalstu Ukrainai tās reformu īstenošanā un eiroatlantiskās integrācijas centienos. A. Pelšs pauda gandarījumu, ka pēc prezidenta vēlēšanām Ukraina ir demonstrējusi gatavību turpināt iesāktās reformas un tuvināšanos ES un NATO standartiem.

Valsts sekretārs atkārtoti apliecināja Latvijas atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai integritātei. Latvija nosoda Krievijas lēmumu par vienkāršotas procedūras ieviešanu Krievijas pilsonības piešķiršanai Ukrainas pilsoņiem. Puses bija vienisprātis, ka Krievijas lēmums un notikumi Kerčas jūras šaurumā 2018. gada novembrī, kad Krievija nelikumīgi aizturēja Ukrainas jūrniekus un kuģus, rada papildu riskus reģionālai stabilitātei un neveicina konflikta risinājumu.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā