Baltijas jūras valstu padomes augsta līmeņa sanāksmē vienojas par organizācijas reformu rīcības plānu

03.06.2019. 14:33

2019.gada 3. jūnijā  Jūrmalā noslēdzās Latvijas prezidentūras Baltijas jūras valstu padomē (BJVP) augsta līmeņa sanāksme Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča vadībā. Sanāksmē piedalījās Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Somijas un Zviedrijas ārlietu ministri, Krievijas Federācijas ārlietu ministra vietnieks, ES Ārējās darbības dienesta ģenerālsekretāre un citas BJVP dalībvalstu augsta līmeņa amatpersonas.

Sanāksmes dalībnieki diskutēja par Baltijas jūras reģiona sadarbības aktualitātēm un mūsdienu izaicinājumiem, par līdzsvara nodrošināšanu starp BJVP politisko dialogu un praktisko sadarbību, kā arī sadarbības uzlabošanu ar citām reģiona organizācijām un sadarbības platformām. Latvijas ārlietu ministrs uzsvēra reģionālo sadarbības formātu un organizāciju, tostarp BJVP, augsto nozīmi spēcīga Baltijas jūras reģiona attīstībā. “Latvijas prezidentūra Baltijas jūras valstu padomē tās definētajās prioritātēs ir devusi pievienoto vērtību gan organizācijai, gan reģionam kopumā,” akcentēja Edgars Rinkēvičs.   

Sanāksmes noslēgumā BJVP dalībvalstu ārlietu ministri un augstie pārstāvji pieņēma divus dokumentus – “Jūrmalas deklarāciju” un “BJVP reformu rīcības plānu 2018 – 2020”. Latvijas prezidentūras vadībā tapušais BJVP reformu rīcības plāns dod impulsu organizācijas darbības pilnveidošanai kontekstā ar BJVP Vīzijas grupas ziņojumu “Vision for the Baltic Sea Region beyond 2020” un tā rekomendācijām. Reformu rīcības plāns akcentē nepieciešamību BJVP darbībā kļūt elastīgākai, inovatīvākai un produktīvākai, spējīgai ciešāk un efektīvāk sadarboties ar citiem partneriem reģionā, vienlaikus nezaudējot savu unikalitāti un fokusētu praktisko darbību. BJVP reformu rīcības plāna ieviešana turpināsies arī nākamajā BJVP prezidentūrā, kas noritēs Dānijas vadībā.

Sanāksmes viesis – Baltkrievijas ārlietu ministra vietnieks Oļegs Kravčenko – uzrunā uzsvēra Baltkrievijas kā BJVP novērotājvalsts interesi aktīvai iesaistei BJVP piedāvātajos sadarbības projektos apkārtējās vides, izglītības, cilvēktirdzniecības un citās jomās. Pārdomās par BJVP Vīzijas grupas ziņojuma rekomendāciju sasaisti ar BJVP reformu rīcības plānu un organizācijas darbību nākotnē dalījās ziņojuma līdzautore Latvijas Universitātes profesore Žaneta Ozoliņa. 

Informācijai:

Latvijas prezidentūra BJVP ilgst no 2018. gada 1. jūlija līdz 2019. gada 30. jūnijam, tālāk to nododot Dānijai. Latvijas prezidentūras galvenās prioritātes ir sabiedrības drošība un integritāte; reģiona ilgtspēja, teritoriālā attīstība, klimata pārmaiņas; kā arī kultūras mantojuma saglabāšana un digitalizācija. Kopš BVJP dibināšanas 1992. gadā šī ir trešā Latvijas prezidentūra. Baltijas jūras valstu padomē darbojas trīs Baltijas valstis, piecas Ziemeļvalstis, kā arī Vācija, Polija, Krievija un Eiropas Komisija.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā