Ārlietu ministrs: ES jāņem vērā Austrumu partnerības valstu centieni un praktiski un finansiāli jāatbalsta reformas

31.05.2019. 10:36

2019. gada 31. maijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Baltijas Asamblejas konferencē Viļņā un uzrunāja klātesošos diskusijā “Austrumu partnerība: iespēju logs 2025.-2028. gados veidot Eiropas perspektīvu ES asociētajām partnervalstīm Polijas, Lietuvas un Latvijas prezidentūru ES Padomē laikā”.

“Varam pamatoti lepoties ar Austrumu partnerības sasniegumiem desmit gadu laikā. Austrumu partnerībai ir jābūt vienotai platformai sadarbībai ar visām sešām partnervalstīm – Ukrainu, Gruziju, Moldovu, Baltkrieviju, Azerbaidžānu un Armēniju,” akcentēja E. Rinkēvičs.

Ārlietu ministrs pauda Latvijas atbalstu dziļākai Eiropas Savienības (ES) integrācijai ar partnervalstīm, kas ir guvušas ievērojamus panākumus reformu īstenošanā un izteikušas vēlmi tuvoties ES. “Latvijai ir principiāla nostāja – visām Eiropas valstīm, kuras ir gatavas un vēlas izpildīt dalības kritērijus Eiropas Savienībā, ir jābūt atvērtām durvīm. Mūsuprāt, Austrumu partnerības valstīm dalības perspektīva Eiropas Savienībā ir sasniedzama. Tādējādi Latvija atbalsta Austrumu partnerības valstis centienos tuvināties Eiropas Savienībai,” uzsvēra ministrs.

E. Rinkēvičs pauda nostāju, ka Austrumu partnerības valstis ir jāmudina turpināt reformu procesus un tas ir priekšnoteikums šo valstu ekonomiskai izaugsmei un modernizācijai. Veiktajām reformām ir jābūt reālām un jāstiprina valsts iestādes un jāsniedz taustāmi un ilgtspējīgi ieguvumi visiem iedzīvotājiem. Vienlaikus ES ir jāņem vērā Austrumu partnerības valstu centieni un jāsniedz to reformām praktisks un finansiāls atbalsts.

Konference pulcēja dalībniekus no Austrumu partnerības valstīm, ES dalībvalstu parlamentu un valdību pārstāvjus, diplomātus, kā arī pētniekus un ekspertus.

 

Informācijai

Baltijas Asambleja ir Latvijas, Igaunijas un Lietuvas parlamentu sadarbības institūcija.

2019. gadā norisinās Latvijas prezidentūra Baltijas Asamblejā. Latvijas prezidentūras prioritātes Baltijas Asamblejā ir vispusīga sadarbība drošības un aizsardzības jomā, Baltijas valstu un Eiropas starpsavienojumu stiprināšana enerģētikas, transporta un infrastruktūras jomā, kā arī reģiona izaugsmes un konkurētspējas attīstīšana.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā