Ārlietu ministrija ar augstskolām apspriež ārvalstu studentu piesaistes un ieceļošanas jautājumus

21.05.2019. 14:03

2019. gada 21. maijā, gatavojoties jaunajam studiju gadam, Ārlietu ministrijā notika ikgadējā darba tikšanās ar Latvijas augstskolām. Seminārā piedalījās pārstāvji no 24 Latvijā akreditētām augstskolām, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Izglītības un zinātnes ministrijas un Akadēmiskās informācijas centra.

Semināra dalībnieki apmainījās viedokļiem par pēdējā gada laikā paveikto ārvalstu studentu piesaistē. Ārlietu ministrija atzīmēja galvenos ieguvumus no Sadarbības memoranda, kas pirms gada tika noslēgts starp Ārlietu ministriju un Augstākās izglītības eksporta apvienību. “Memorands ir devis iespēju Ārlietu ministrijai izveidot strukturētu sadarbību ar augstskolām. Tādējādi būtiski ir uzlabojies vīzu pieteikumu iesniegšanas un apstrādes process Latvijas vēstniecībās ārvalstīs. Vienlaikus ar Sadarbības memoranda palīdzību esam ceļā uz kopīgu izpratni par augstskolu lielāku atbildību ārvalstu studentu piesaistē,” sacīja Konsulārā departamenta direktore Guna Japiņa. 

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde informēja klātesošos par jaunākajām tendencēm ārvalstu studentu ieceļošanas jomā. Savukārt Izglītības un zinātnes ministrija sniedza ieskatu augstākās izglītības internacionalizācijas monitoringa izveidē. Monitoringa mērķis ir novērtēt augstskolu darbību ārvalstu studentu piesaistē un tās atbilstību “Vienošanās par labu praksi ārvalstu studējošo piesaistē un studiju nodrošināšanā”, kuru 2017. gada nogalē Izglītības un zinātnes ministrija parakstīja ar virkni Latvijā akreditētajām augstskolām.

Iepriekšējā sanāksme ar augstskolu un iesaistīto iestāžu pārstāvjiem Ārlietu ministrijā notika 2018. gada 30. maijā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā