Rīgā norisinājās Latvijas prezidentūras Baltijas jūras valstu padomē Vecāko amatpersonu komitejas noslēdzošā sanāksme

16.05.2019. 17:45

2019. gada 15. un 16. maijā Rīgā notika Baltijas jūras valstu padomes (BJVP) Vecāko amatpersonu komitejas (VAK) noslēdzošā sanāksme Latvijas prezidentūras vadībā. Komiteja ir svarīgākais BJVP sadarbības formāta diskusiju forums un lēmumu pieņemšanas platforma, kurā ietilpst padomes dalībvalstu nozīmēti Ārlietu ministriju un BJVP sekretariāta vadības pārstāvji. 

VAK sanāksmē galvenā uzmanība tika veltīta Latvijas prezidentūras BJVP noslēguma pasākumam – augsta līmeņa sanāksmei, kas 3. jūnijā notiks Jūrmalā. BJVP VAK priekšsēdētāja, speciālo uzdevumu vēstnieka Jura Bones vadībā notika diskusija par Latvijas prezidentūras BJVP noslēguma dokumentiem. Latvijas prezidentūras iecere ir panākt vienošanos par BJVP reformu ceļa kartes būtiskākajiem satura elementiem, lai nākamajā gadā varētu sasniegt konkrētas izmaiņas BJVP darbībā. 

Par Latvijas prezidentūras BJVP paveikto un sasniegtajiem rezultātiem izvirzītajās prioritātēs VAK dalībniekus iepazīstināja Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes Kultūras mantojuma politikas daļas vadītāja Baiba Mūrniece un Iekšlietu ministrijas pārstāve, nacionālā koordinatore cilvēku tirdzniecības novēršanas jautājumos Lāsma Stabiņa. VAK dalībnieki atzinīgi novērtēja Latvijas prezidentūras BJVP paveikto darbu prioritāšu īstenošanā.  

Savu skatījumu par reģiona ilgtspējīgas attīstības mērķiem, kas izvirzīti stratēģiskajā dokumentā “Baltija 2030 Rīcības plāns – Kopīga vīzija”, video uzrunā sniedza reģiona jauniešu organizāciju pārstāvji. BJVP sadarbības formātā reģiona jauniešu sadarbības veicināšanai tiek pievērsta liela nozīme. Latvijas jaunieši ir aktīvi Baltijas Jūras jauniešu dialoga (Baltic Sea Youth Dialogue), BJVP Vasaras universitāšu (CBSS Summer Universities) tīkla un citu reģionālās sadarbības projektu dalībnieki.  

Sanāksme noritēja Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes telpās, valsts nozīmes arhitektūras piemineklī – Rīgas vēsturiskajā ēku kompleksā “Trīs brāļi”, simboliski sasaucoties ar Latvijas prezidentūras BJVP vienu no prioritātēm – kultūras mantojuma saglabāšana.

Informācijai

BJVP VAK sanāksmes rīko prezidējošā BJVP dalībvalsts. Latvija prezidentūra ir noorganizējusi sešas BJVP VAK sanāksmes. 2019. gada 1. jūlijā BJVP prezidentūru no Latvijas uz vienu gadu pārņems Dānija. Latvijas prezidentūras galvenās prioritātes ir sabiedrības drošība un integritāte; reģiona ilgtspēja, teritoriālā attīstība, klimata pārmaiņas;  kultūras mantojuma saglabāšana un digitalizācija. Kopš BVJP dibināšanas 1992. gadā šī ir trešā Latvijas prezidentūra.

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā