Ārlietu ministrijas politiskais direktors Belgradā apliecina Latvijas atbalstu Serbijas ES integrācijas procesam

16.05.2019. 09:39

2019. gada 15. maijā Belgradā, Serbijā, norisinājās Latvijas un Serbijas Ārlietu ministriju politisko direktoru konsultācijas. Latvijas delegāciju vadīja valsts sekretāra vietnieks-politiskais direktors Jānis Mažeiks un Serbijas – politiskais direktors Zorans Vujičs (Zoran Vujić).

Konsultācijās tika pārrunāti divpusējās attiecības, tostarp vizīšu apmaiņa un ekonomiskās sadarbības veicināšana. Sarunās liela uzmanība tika veltīta Serbijas ES pievienošanās sarunu procesam. J. Mažeiks apliecināja, ka “Latvija atbalsta Rietumbalkānu valstu, citastarp Serbijas, Eiropas perspektīvu un ir gatava arī turpmāk dalīties savā ES integrācijas pieredzē.” Lai Serbijas pievienošanās sarunas virzītos ātrāk, nepieciešams aktīvāk īstenot reformas, īpaši likuma varas jomā. 

Tikšanās laikā tika pārrunāti arī reģionālās sadarbības jautājumi Rietumbalkānos. J. Mažeiks norādīja, ka “labas kaimiņattiecības ir reģiona ilgtermiņa drošības un stabilitātes garants, kā arī svarīgs elements Eiropas integrācijas kontekstā.”

Politiskie direktori apmainījās viedokļiem par starptautiskās politikas aktualitātēm, tostarp attiecībām ar Krieviju, Ķīnu, un situāciju Tuvajos Austrumos.

Iepriekšējās politisko direktoru konsultācijas notika Rīgā 2018. gada aprīlī.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā