Ārlietu ministrijā notiek Latvijas prezidentūras Ieroču tirdzniecības nolīgumā seminārs par ieroču eksportu un uz dzimumu balstītu vardarbību

14.05.2019. 13:32

2019. gada 14.-16. maijā Rīgā, Ārlietu ministrijā notiek Centrālās un Austrumeiropas stratēģiskas nozīmes preču eksporta kontroles pārstāvju tikšanās, kas veltīta Ieroču tirdzniecības nolīgumam (the Arms Trade Treaty - ATT) un tā saistībai ar cīņu pret uz dzimumu balstītu vardarbību.

Seminārā militāro preču eksporta kontroles pārstāvji dalīsies pieredzē par to, kā ikdienā tiek ņemts vērā uz dzimumu balstītas vardarbības aspekts, izvērtējot militāro preču eksporta licenču pieteikumus.

Pasākums tiek nodrošināts ar vienas no nozīmīgākajām nevalstiskajām organizācijām ieroču tirdzniecības jomā “Control Arms” atbalstu.

Latvija šobrīd veic Ieroču tirdzniecības nolīguma priekšsēdētājvalsts funkcijas. Nolīguma prezidenta funkcijas pilda Latvijas vēstnieks ANO Ženēvā Jānis Kārkliņš.

Ieroču tirdzniecības nolīgums ir pirmais starptautiskais līgums, kurā tiek īpaši uzsvērta uz dzimumu balstīta vardarbība. Nolīgumam šobrīd ir pievienojušās 102 valstis.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā