Zanda Kalniņa-Lukaševica sveic XVII Baltijas jūras reģiona nevalstisko organizāciju foruma dalībniekus

09.05.2019. 22:51

2019.gada 9.maijā Ārlietu ministrijā pulcējās starptautiskā Baltijas jūras reģiona nevalstisko organizāciju (NVO) foruma dalībnieki un viesi. Atklājot forumu, klātesošos uzrunāja parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica, sveicot dalībniekus Ārlietu ministrijas un Latvijas prezidentūras Baltijas jūras valstu padomē (BJVP) vārdā. Z. Kalniņa-Lukaševica uzsvēra Eiropas Savienības lomu reģionā, ko simboliski apliecina foruma atklāšana Eiropas dienā.

Parlamentārā sekretāre atzīmēja, ka “spēcīgas NVO ir jebkuras demokrātiskas sabiedrības mugurkauls. NVO dalībnieku aktīva rīcība stiprina pilsoniskās sabiedrības noturību pret populistiskām izpausmēm mūsdienu Eiropā gan no politiķu, gan sociālo mediju puses”.

Parlamentārā sekretāre uzsvēra NVO foruma pamattēmu – drošība, ilgtspēja un identitāte – nozīmi  Baltijas jūras reģionam, kur “sadarbība starp pilsoniskās sabiedrības organizācijām un valdībām  veicina savstarpējas cieņas un iecietības gaisotni reģionā”. Zanda Kalniņa-Lukaševica akcentēja Eiropas Savienības nozīmi Baltijas jūras reģionā, kas dod ieguldījumu gan ES dalībvalstu, gan ārpus savienības esošo valstu sadarbībā.

Foruma dalībniekus uzrunāja arī biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” vadītāja Kristīne Zonberga, kura informēja par Rīgā notiekošā Baltijas jūras reģiona NVO foruma mērķiem un uzdevumiem,  uzsverot pilsoniskās sabiedrības devumu Baltijas reģiona attīstībā un izaugsmē. K.Zonberga norādīja, ka reģiona drošības, ilgtspējas un identitātes virzītājspēks ir demokrātisko vērtību un taisnīguma ievērošana, uzticībā balstītas starpnozaru partnerības īstenošana, kā arī spēcīgas pilsoniskās sabiedrības mūsdienīgs un aktīvs ieguldījums ilgtspējīgā attīstībā.

Uzziņai

Septiņpadsmitais Baltijas jūras reģiona NVO forums norisināsies Rīgā no 9. līdz 11. maijam. Forumu Latvijas prezidentūras BJVP ietvaros organizē biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse”, kas pārstāv Latviju Baltijas jūras reģiona NVO tīkla koordinējošajā komitejā. Ārlietu ministrija ir viens no foruma atbalstītājiem.

Forums vienkopus pulcē vairāk nekā 150 Baltijas jūras reģiona ekspertus no nevalstiskā, publiskā, akadēmiskā, mediju un biznesa sektoriem, lai kopīgi pārrunātu sadarbības iespējas ilgtspējīgas attīstības un savstarpējas uzticēšanās veicināšanā.

Latvijas prezidentūra BJVP ilgst no 2018. gada 1. jūlija līdz 2019. gada 30. jūnijam, tālāk to nododot Dānijai. Latvijas prezidentūras galvenās prioritātes ir sabiedrības drošība un integritāte; reģiona ilgtspēja, teritoriālā attīstība, klimata pārmaiņas; kā arī kultūras mantojuma saglabāšana un digitalizācija.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā