Politiskais direktors pateicas par Čehijas nozīmīgo ieguldījumu Baltijas reģiona drošības stiprināšanā

09.05.2019. 09:04

2019. gada 8. maijā Ārlietu ministrijas politiskais direktors Jānis Mažeiks tikās ar Čehijas Senāta viceprezidentu  Jirži Oberfalceru (Jiří Oberfalzer) un pārrunāja abu valstu divpusējās attiecības, Eiropas Savienības (ES) un drošības politikas aktuālos jautājumus.

Puses izteica gandarījumu par teicamajām Latvijas un Čehijas attiecībām, kā arī intensīvo politisko un starpparlamentu sadarbības dialogu.

Politiskais direktors pauda pateicību par Čehijas ieguldījumu Latvijas drošības stiprināšanā – dalību NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā Latvijā un NATO Baltijas gaisa patrulēšanas misijā. Sarunas partneri bija vienisprātis, ka NATO sabiedroto vienotība un solidaritāte ir alianses aizsardzības un atturēšanas politikas stūrakmens.

J. Mažeiks un J. Oberfalcers apmainījās viedokļiem par aktuālajiem ES jautājumiem, tostarp Eiropas vienotā tirgus attīstību, migrācijas izaicinājumiem un Eiropas Parlamenta vēlēšanām, ieskaitot cīņas pret dezinformāciju kontekstā. Tāpat puses pārrunāja Baltijas un Višegradas grupas valstu sadarbību.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā