Eiropas dienā aicinām svinēt Latvijas dalības 15 gadus Eiropas Savienībā

07.05.2019. 12:57

Šogad Latvija svin 15 gadus kopš iestāšanās Eiropas Savienībā (ES) un Ziemeļatlantijas aliansē (NATO). 2019. gada 9. maijā Latvijā un visā Eiropā tiek atzīmēta Eiropas diena. Pasākumu uzmanības centrā ir jaunieši, kas aicināti parādīt savas zināšanas par Eiropas Savienību, kā arī uzzināt vairāk par ES. Tradicionāli šajā dienā Ārlietu ministrija sadarbībā ar partneriem rīko Atvērto durvju dienu.

Eiropas dienu Ārlietu ministrijā pulksten 12.00 atklās Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica. Ar muzikālu sveicienu pasākumā piedalīsies Diplomātiskais koris. Līdzīgi kā pērn arī šajā gadā pie ministrijas ēkas Krišjāņa Valdemāra ielā 3 būs skatāmi dzimšanas dienas novēlējumi Eiropas Savienībai, kurus šoreiz zīmējuši Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas skolēni.

Vecāko klašu jauniešiem būs iespēja pārbaudīt zināšanas un pierādīt erudīciju “Prāta spēlēs”. Šogad saņemts ievērojams dalībnieku pieteikumu skaits - erudīcijas spēlei pieteikušies 64 dalībnieki. Līdztekus Atvērto durvju dienas apmeklētājiem būs iespēja rast atbildes uz interesējošiem jautājumiem par ārlietu dienestu, tā vēsturi un Latvijas ieguvumiem Eiropas Savienības 15 gados, kā arī iepazīties ar lietišķās etiķetes jautājumiem un drošu ceļošanu. Tāpat ikviens Ārlietu ministrijā varēs aplūkot Latvijas Republikas iestāšanās Eiropas Savienībā līguma oriģinālu.

Laikā no pulksten 14.00 notiks pasākums “Jauniešu ceļojumi: pieredzes stāsti”, kurā darbosies Young Media House pop-up studija. Tā būs iespēja uzzināt par to, kas jādara pirms došanās ceļojumā ārpus Latvijas, kā izvairīties no bīstamām situācijām, kā ceļot droši un arī netērējot daudz naudas – par šo un vēl citu stāstīs pieredzējis ceļotājs un biedrības “Movement Spontaneous” dibinātājs Matijs Babris un Ārlietu ministrijas eksperte, Konsulārās palīdzības nodaļas vadītāja Sandra Salmiņa-Šuke. Diskusiju un sarunas iekustinās piedzīvojumu meklētājs un Youtube bloga veidotājs Edgars Feščenko. Savukārt par to, kā ceļojumā uzņemt vislabākās bildes, praktiskus padomus sniegs fotogrāfs Ritvars Stankevičs. Par muzikālo daļu pasākumā rūpēsies hiphopa izpildītājs Abra, kurš ar mūzikas starpniecību dalīsies pieredzē par un ap ceļošanu.

Pasākumu Eiropas dienā Ārlietu ministrija organizē sadarbībā ar Rīgā rezidējošām ES un Austrumu partnerības valstu vēstniecībām, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Eiropas Parlamenta biroju un “Prāta spēļu” organizatoriem Latvijā.

Svarīgi! Lai apmeklētu Atvērto durvju dienu Ārlietu ministrijā, interesentiem būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.

Atvērto durvju dienas pasākumos ir laipni gaidīti arī mediju pārstāvji. Lūgums dalību apstiprināt līdz 8. maija plkst. 16.00, rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

 

Seko mums Twitter: #AtvērtasDurvis #AtvērtaPārvalde #EiropasDiena #LV15ES #LVNATO15

Eiropas dienas pasākumu programma Ārlietu ministrijā 2019. gada 9. maijā

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā