Ārlietu ministrs ar Francijas Eiropas lietu valsts ministri pārrunā abu valstu sadarbību Eiropas Savienības jautājumos

03.05.2019. 13:35

2019. gada 3. maijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs darba vizītes laikā Francijas galvaspilsētā Parīzē tikās ar Francijas Eiropas lietu valsts ministri Amēliju de Monšalēnu (Amélie de Montchalin) un pārrunāja abu valstu divpusējās attiecības, Eiropas Savienības (ES) un drošības politikas aktuālos jautājumus un sadarbību starptautiskajās organizācijās, tostarp gaidāmo Francijas prezidentūru Eiropas Padomē.

Tikšanās sākumā E. Rinkevičs apliecināja Latvijas solidaritāti saistībā ar notikušo ugunsgrēku Parīzes Dievmātes katedrālē. Ministrs pauda Latvijas gatavību palīdzēt un piesaistīt nepieciešamos speciālistus katedrāles restaurācijas darbu veikšanai.

Latvijas ārlietu ministrs pauda gandarījumu par teicamajām Latvijas un Francijas attiecībām un izteica cerību Latvijā uzņemt Francijas Republikas prezidentu Emanuēlu Makronu un Eiropas lietu valsts ministri Amēliju de Monšalēnu. 

Amatpersonas pārrunāja ES jautājumus, kas skar breksita procesu, gaidāmās Eiropas Parlamenta vēlēšanas,  ES daudzgadu budžetu 2021.-2027. gadam, tostarp likuma varas jautājumu. 

Ministrs pauda nostāju par Latvijas vēlmi redzēt Apvienotās Karalistes sakārtotu izstāšanos no ES un pēc izstāšanās veidot ciešas nākotnes attiecības. Vienlaikus vienlīdz svarīga ir visu 27 ES dalībvalstu vienotība un gatavība visiem breksita scenārijiem.

Tāpat E. Rinkēvičs pauda nostāju, ka pašreizējais ES Daudzgadu budžeta priekšlikums 2021.-2027. gadam nav taisnīgs. Latvija nevar piekrist samazinājumam Kohēzijas politikā un arī turpmāk iestāsies par tiešmaksājumu izlīdzināšanu un lielāku finansējumu lauku attīstībai. Šajā kontekstā Latvijai ir būtiska ES Vienotā tirgus attīstība, tā stiprināšana, digitalizācija, jo Vienotais tirgus ir galvenais ES konkurētspējas veicināšanas instruments. Latvija apzinās globālos riskus un izaicinājums Eiropas Savienības ekonomikai, vienlaikus Latvija iestājas par atvērtu, uz noteikumiem balstītu, godīgu konkurenci un tirdzniecību, kur ieguvēji ir visi ES dalībnieki.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā