Ārlietu ministrija nosoda Krievijas prezidenta dekrētu par atvieglotu Krievijas pilsonības piešķiršanu Ukrainas pilsoņiem

26.04.2019. 14:52

Ārlietu ministrija pilnībā pievienojas Eiropas Ārējās darbības dienesta paziņojumam, kurā nosodīts Krievijas prezidenta dekrēts par atvieglotu Krievijas Federācijas pilsonības iegūšanas kārtību Ukrainas valdības nekontrolētajās Doņeckas un Luhanskas rajonu daļās dzīvojošajiem iedzīvotājiem.

Ārlietu ministrija uzskata, ka šis Krievijas solis pārkāpj Minskas vienošanās un kavē Ukrainas valdības nekontrolēto teritoriju reintegrāciju, kā arī destabilizē situāciju Ukrainā. Ārlietu ministrija aicina Krieviju atturēties no darbībām, kas apdraud Ukrainas suverenitāti un teritoriālo vienotību.

Ārlietu ministrija piekrīt ANO Drošības padomē notikušajās diskusijās paustajam viedoklim, ka šāda Krievijas rīcība ir provokatīvs un klajš starptautisko tiesību pārkāpums.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā