Akreditācijas vizītē ierodas pirmais Gajānas vēstnieks Latvijā

15.04.2019. 17:12

2019. gada 15. aprīlī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs tikās ar nākamo Gajānas Kooperatīvās Republikas nerezidējošo vēstnieku Latvijā Frederiku Hemliju-Keisu (Frederick Hamley Case), kurš ieradies Rīgā divu dienu akreditācijas vizītē.   

Tikšanās laikā tika apspriestas iespējas valstu divpusējās sadarbības attīstīšanai un ciešākai nostāju koordinācijai starptautiskajās organizācijās, kā arī notika viedokļu apmaiņa par Venecuēlas krīzes jautājumu. Divpusējo attiecību jomā amatpersonas atzina, ka sadarbība mežu apsaimniekošanā ir perspektīva, un nākotnē ir jāveicina Latvijas pieredzes nodošana Gajānas speciālistiem. Gajāna ir viena no viszaļākajām valstīm pasaulē – 70% tās teritorijas aizņem meži.

Valsts sekretārs un Frederiks Hemlijs-Keiss pārrunāja politisko, humāno un ekonomisko krīzi Venecuēlā. Sarunas partneriem bija kopīgs viedoklis, ka Venucēlā ir nepieciešams atjaunot demokrātiju, tiesiskumu un pēc iespējas ātrāk nodrošināt starptautiski atzītu prezidenta vēlēšanu organizēšanu.

Tikšanās laikā valsts sekretārs uzsvēra, ka Eiropas Savienības un Gajānas attiecības ir labas. Latvijas skatījumā ir svarīgi turpināt regulāro politisko dialogu, kas notiek saistībā ar Kotonū nolīgumu, sekmējot politisko un ekonomisko sadarbību.

16. aprīlī Gajānas vēstnieks pasniegs akreditācijas vēstules Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, kā arī tiksies ar Saeimas priekšsēdētājas biedri Inesi Lībiņu-Egneri.

Gajānas Kooperatīvās Republikas vēstnieks Frederiks Hemlijs-Keiss rezidē Londonā, Apvienotajā Karalistē.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā