Zanda Kalniņa-Lukaševica informē par šogad plānotiem pasākumiem eksporta atbalstam

11.04.2019. 10:15

2019. gada 10. aprīlī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalījās pasākumā “Eksporta klubs”, kurā iepazīstināja uzņēmējus ar Ārlietu ministrijas prioritātēm eksporta atbalstam 2019. gadā, uzsverot ministrijas praktisko atbalstu uzņēmējiem.

Parlamentārā sekretāre informēja, ka 14. jūnijā plānots seminārs par Āzijas tirgus apgūšanu, kas fokusēsies uz Dienvidaustrumāzijas valstīm, īpaši Singapūru, Vjetnamu un Indonēziju. Savukārt oktobra sākumā paredzēts rīkot semināru par biznesa iespējām Latīņamerikā, kurā plānota jau otrās uzņēmēju delegācijas dalība no Peru.

Z. Kalniņa-Lukaševica arī pauda, ka 7. novembrī Ārlietu ministrijā ieplānots pasākums Tirgus pieejamības diena “Market Access Day”, kurā tiks likts uzsvars uz sadarbības veicināšanu ar Āfriku. Plānots, ka šajā pasākumā uzņēmējiem tiks sniegta informācija par šī tirgus iespējām un apgūšanas īpatnībām. Tāpat uzņēmēji tiks informēti par jaunizveidoto ES-Āfrikas aliansi ilgtspējīgiem ieguldījumiem un nodarbinātībai, kas iecerēta kā ietvars turpmākajām ES-Āfrikas attiecībām. Alianses galvenie uzdevumi ir stratēģisko ieguldījumu veicināšana un darba vietu radīšana, ieguldījumu veicināšana izglītībā, ekonomiskās integrācijas veicināšana un uzņēmējdarbības vides un ieguldījumu klimata stabilizēšana. Plānots, ka alianse tiks finansēta no EK pašreizējā un turpmākā budžeta, kur Āfrika izcelta kā prioritārs reģions, tādēļ sarunas par šo iniciatīvu ir saistītas ar sarunām par ES daudzgadu budžetu 2021.‑2027. gadam.

“Turpināsim arī iesākto tradīciju informēt sabiedrību par aktualitātēm un iespējām jaunos eksporta tirgos, kā arī noslēgtajiem ES tirdzniecības līgumiem ar trešajām valstīm. Ar Eiropas Komisijas, ārvalstu vēstniecību, kā arī pašmāju institūciju atbalstu plānojam vairākus seminārus par jauno eksporta tirgu apgūšanu,” pasākumā sacīja parlamentārā sekretāre. Paredzams, ka līdz šā gada beigām vai nākamā gada sākumā stāsies spēkā jaunie ES tirdzniecības līgumi ar Vjetnamu un Singapūru.

Pēdējo gadu laikā Latvijas preču eksports ir pastāvīgi audzis. Ir skaidrs, ka galvenais eksporta potenciāls ir, pirmkārt, tuvajos tirgos, īpaši Baltijas jūras reģionā un, otrkārt, lielajos tirgos. Tomēr ir jāspēj izmantot mūsu priekšrocības un iespējas arī reģionos, kas mūsu uzņēmējiem ir interesanti ar savām strauji augošajām ekonomikām un pieprasījumu pēc nišas produktiem, atzīmēja parlamentārā sekretāre. Šie aspekti tiek ievēroti, plānojot arī valsts amatpersonu vizītes ar uzņēmēju delegāciju dalību, koncentrējoties uz maksimālu pievienoto vērtību un praktiskiem rezultātiem, uzsvēra Z.Kalniņa-Lukaševica.

Latvijas eksporta tirgus dažādošana, kā arī  rūpes par Latvijas interesēm ES ārējās tirdzniecības politikas definēšanā un īstenošanā ir viena no Ārlietu ministrijas darba prioritātēm.

Informācijai

"Eksporta klubs" ir Latvijas eksportējošo uzņēmumu atbalsta kustības “The Red Jackets” iniciēts pieredzes apmaiņas pasākums, kas vienkopus pulcē eksportētājus, kustības partnerus un atbalstītājus.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā